Kripto Haber

Anchorage, FDIC Kripto Saklama Anlaşmasında Kapanıyor, Belgeler Gösterisi

Dijital varlıklar ABD’deki bankaların bilançolarında giderek daha yaygın hale geliyor. Sonunda bu kurumlardan biri başarısız olabilir ve Federal Insurance Deposit Corporation’ın (FDIC) işleri temizlemek için devreye girmesi gerekecek.

Cue Anchorage, bir dijital varlık sorumlusu ve Para Birimi Denetçisi Ofisi’nden bir güven sözleşmesi alan ilk kripto girişimi. Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) talebinde bulunarak elde edilen belgelere göre banka, FDIC ile kripto varlık yönetimi ve çözüm sağlayıcısı olarak hareket etmek için bir sözleşme için teklif vermenin son aşamalarında bulunuyor.

CoinDesk’in FOIA talebi, federal kurumdan kripto saklamayla ilgili tüm kayıtları istedi. Anchorage, belgelerde adı geçen tek şirket olup, FDIC için depolama ve bertaraf hizmetleri sağlamak üzere çalışan başka bir şirket olmadığını ima etmektedir.

Belgede ihale tarihi 8 Eylül 2021 olsa da, bir hükümet web sitesi izleme ajansı harcamaları, 2021’de veya 2022’de şimdiye kadar hiçbir sözleşme yapılmadığını gösteriyor.

FDIC, ABD’de ulusal bankalar için mevduat sigortası sağlamakla görevli bir federal bankacılık düzenleyicisidir. Bu bankalardan biri başarısız olursa, müşterilerin mevduatları hesap başına 250.000 $ ‘a kadar sigorta ile korunur.

Anchorage, potansiyel sözleşme veya bu hizmeti nasıl sağlayacağı hakkında yorum yapmayı reddetti. Decrypt ilk olarak Eylül ayında komisyonun bu hizmetler için Anchorage ile anlaşmaya yaklaştığını bildirdi.

Belge, Anchorage CEO’su Nathan McCauley ve FDIC Sözleşme Sorumlusu Kervin Dupart tarafından imzalandı.

Düzenleyici gereksinimler

FOIA yanıtına göre, anlaşma iki yıl daha uzatma seçeneğiyle birlikte üç yıl içinde 1,5 milyon dolar değerinde olacak. Anlaşma, Anchorage’ın FDIC’nin devralma kolu olan FDIC-R için bir yüklenici olarak hareket etmesini sağlayacak ve mevduat sigorta fonu için kayıpları en aza indirgeyerek, varlıkların değerini hızlı bir şekilde gerçekleştirip tasfiye edecek.

FDIC için, hangi varlıkların bir kurum tarafından tutulduğunu, bunların değerini ve varlığın bir kredi için teminat olarak kullanılması gibi herhangi bir üçüncü taraf kullanımını özetleyen bir “kripto varlık bilgi listesi” oluşturmak için demirleme gerekli olacaktır. akıllı bir sözleşme aracılığıyla.

FDIC dijital varlıkları kapsamaz. Ajansın düşüncesine aşina olan kişiler, Ekim ayında CoinDesk’e, stablecoin’ler için mevduat sigortası, özellikle de dolar rezervlerini bankalarda tutan stablecoin ihraççıları için doğrudan geçiş sigortası üzerinde çalışmaya başladığını söyledi.

Belgeye göre, Anchorage’ın dijital varlıkları, yerel veya harici ağlardan tamamen güvenlik duvarıyla korunan özel anahtarlarla soğuk depoda tutması gerekecek.

Anchorage, envanteri, nakit tahsilatlarını, envanter değişikliklerini, devam eden ödemeleri, “başkaları için tutulan kripto varlıkları” ve diğer bilgileri her ay FDIC’ye ve ayrıca isim hoc bazında talep edilen ek raporları raporlamak zorunda kalacak.

Anchorage’ın dijital varlıklarını ABD dolarına dönüştürmesi veya gerektiğinde üçüncü taraflara iade etmesi de gerekebilir.

21-0287 – Sam Reynolds tarafından Scribd’de Düzeltilmiş Duyarlı Belge

Mevduat teklif etme

Son zamanlarda, fintech firması Milo, yakın gelecekte bitcoin ile teminatlandırılmış ipotekler sunmayı planladığını duyurdu. Bu noktada Milo’nun FDIC sigortası yoktur, ancak banka dışı bir kuruluş olduğu için zorunlu değildir. Milo’nun bu çabası başarılı olursa, diğer bankaların ve kurumların not alması ve kendi tekliflerini denemesi muhtemeldir.

Kripto borç veren Ledn, benzer bir ürün üzerinde çalıştığının sinyallerini verdi. ABD’deki ikinci en büyük ipotek kredisi veren başka bir firma olan United Toptan Mortgage, 2021’in ortalarında kripto ipotekleri sunmaya başladı, ancak düşük talep nedeniyle Ekim ayında girişimi iptal etti.

ABD bankaları, Ekim 2020’de OCC yeşil ışık yaktıktan sonra en zengin müşterilerine kripto hizmetleri sunmaya başlarken, perakende yatırımcıların sahip olduğu kripto paraların çoğu borsalarda tutuluyor. Kalkınan bir federal banka olan Crypto borç veren Figure, kısa süre önce ulusal bir tüzük başvurusunu FDIC sigortalı hesaplar sunacağını belirtmek için değiştirdi.

Bu borsaların FDIC sigortasıyla ilgilenip ilgilenmediği henüz görülmedi, ancak birçoğu kendi sigorta biçimlerini içeren saklama lisansları aldı.

Ankraj ve diğer dijital varlık bankalarının kendi mevduatlarında FDIC sigortası yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.