Bitcoin

Anthony Pompliano Şaşırttı: Bu Gelişme Bitcoin’i Patlatabilir!

Bitcoin boğası Anthony Pompliano, kıymetli iddialarda bulunuyor. Anthony Pompliano, 2022’de daha yüksek faiz oranlarının BTC fiyatı üzerinde başlangıçta birçok analistin varsaydığından farklı bir tesiri olabileceğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Anthony Pompliano: Bitcoin ve 10 yıllık ABD Hazine bonoları bağlantılı olabilir!

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, yeni bir röportajda CNBC’ye BTC’nin potansiyel olarak beklenmedik bir göstergeyle temaslı olabileceğini söyledi. Anthony Pompliano bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda gördüğüm öteki bir şey var ve şimdi kâfi dataya sahip olduğumuzu düşünmüyorum. Lakin son birkaç hafta içinde birkaç analistin Bitcoin fiyatının ve 10 yıllık ABD Hazine bonolarının bağını izlediğini gördüm.

Yatırımcılar, yatırımcı hassaslığını ve risk iştahını ölçmek için 10 yıllık Hazine tahvillerinin getirisini takip ediyor. Artan getiriler, yatırımcılar daha yüksek getiri sağlayan daha yüksek riskli varlıkları seçtikçe piyasa inancını gösterir. Öte yandan, düşen getiriler, yatırımcılar sermayelerini korumak için Hazine’ye kaçarken piyasanın temkinli olduğunu gösteriyor.

Anthony Pompliano: FED’in bu senaryosu Bitcoin’i patlatabilir…

Federal Rezerv yetkilileri geçtiğimiz günlerde enflasyonla gayret için varlık alımlarını azaltmayı ve gelecek yıl faiz oranlarını artırmayı planladıklarını söyledi. Pompliano, 10 yıllık Hazine tahvil getirileri ile Bitcoin ortasındaki korelasyon devam ederse, bu türlü bir siyasetin Bitcoin için optimist olabileceğini belirtiyor. Anthony Pompliano bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yani artık en riskli varlıkların, faiz oranları yükseldikçe, riskli varlıkların hakikaten satıldığını görmemiz gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz, değil mi? 1999 Dot Com balonuna geri dönerseniz, birçok kişi faiz oranlarının balonun patlamasında kilit faktör olduğuna işaret edecektir. Fakat Bitcoin nitekim (10 yıllık Hazine getiriş) ile birlikte ticaret yapıyorsa, tekrar daha fazla dataya muhtaçlığımız var… Bu doğruysa, çılgın bir formda, faiz oranlarındaki artışlar Bitcoin için optimist olabilir.

Uzman: Gördüğüm şeylerden biri, 18 aylık mühletin uzayabileceği…

Pompliano, geçmişteki kimi kestirimlerinin gerçekleşmediğini belirtiyor. 2019’da uzman, Bitcoin’in 2021 sonunda 100.000 dolara ulaşacağını iddia etti ve bu gerçekleşmedi. Anthony Pompliano mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gördüğüm şeylerden biri, 18 aylık müddetin uzayabileceğidir… Daha evvel gördüğümüz 18 aylık boğa piyasalarından daha uzun boğa piyasaları görüyor olabiliriz. Vakit gösterecek. Geriye dönüp bakıldığında 20/20 olurdu. Ancak bence bu bakmaya paha bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.