Bitcoin

Aralık Neden Altcoin Almak İçin En Uygun Vakit? 3 Analist Açıkladı!

Tarihî olarak, altcoin fiyatları Aralık ayında genelde düştü ve her yıl milyonlarca piyasa pahasını silmiş oldu. Analistler, trendin tekrarlayabileceğine ve önümüzdeki iki hafta içinde altcoin fiyatlarında bir düşüşü tetikleyebileceğine inanıyor. Detayları takip etmek için Kriptokoin.com’da kalın.

Altcoin almak için yanlışsız vakit mı?

Bitcoin hakimiyetindeki bir düzeltme, altcoinlerin fiyatını olumsuz etkileyebilir. 2017’den bu yana, Bitcoin boğa koşusunu, sermaye ana kriptoya geri döndüğü için altcoinlerde bir kan banyosu izledi. Altcoin fiyatları düştüğü için milyonlarca kişi kripto piyasasından silindi. Analistler, Aralık ayının altcoin satın almak için en güzel periyot olduğuna inanıyor. Altcoinler Aralık ayında Bitcoin’den daha yeterli bir satın alma fırsatı veriyor. Bitcoin’in 2013 ve 2017 boğa koşularında, fiyat Aralık ayında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Bitcoin’in hakimiyeti Aralık ayında tepe yaparak altcoin fiyatlarını ve pazar hissesini düşürdü.

Analistler, Aralık ayının altcoin satın almak için yılın en düzgün devri olduğunu gözlemledi. 2020’de, Bitcoin fiyatının da düştüğü ve kripto pazarından 40 milyar doların üzerinde silindiği vakit bile, onu izleyen altcoinler, yatırımcılara ender bir indirimle satın alma fırsatları sunuyor. Altcoinler, Bitcoin kan banyosunun yanı sıra pazar hisselerinin değerli bir yüzdesini kaybetti. Chainlink, Cardano ve XRP, tek bir gün içinde çift haneli kayıplar vererek yatırımcılara satın alma fırsatı sundu. Analistler, bu eğilimin kendini tekrar etmesinin mümkün olduğuna inanıyor ve bu Aralık ayında altcoinler için bir satın alma fırsatı sunuyor.

Tanınan analist ne diyor?

Bir kripto analisti olan Michaël van de Poppe kısa müddet evvel şöyle bir tweet attı: “Tarihsel olarak, #altcoin satın almak için en âlâ periyot Aralık ayıdır. Büyük olasılıkla, bu tekrarlanacak.”

Dogecoin fiyatı, Tesla’nın göğüs parasını ödeme olarak kabul ettiğini açıklamasından sonraki birkaç saat içinde %25’in üzerinde çıkar sağladı. Takma isimli bir kripto para ünitesi analisti olan @AltcoinSherpa, Shiba-Inu temalı kripto para ünitelerinin fiyatlarının geri çekildiğini gözlemledi.

Bitcoin hakimiyeti şu anda %38.6, evvelki BTC boğa koşularında görüldüğü üzere bir düzeltme altcoin fiyatları üzerinde olumsuz bir tesir yaratabilir. FXStreet analistleri, altcoin fiyat trendlerini kıymetlendirdi ve Cardano, XRP ve Shiba Inu’nun birikim bölgesinde olduğunu ve daha fazla konsolide olmaya hazır olduğunu iddia etti. Bu, yatırımcılara Cardano, XRP ve SHIB için bir satın alma fırsatı sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.