Kripto Haber

Arap Bankası İsviçre Sessizce DeFi’ye Giriyor

Orta Doğulu borç veren Arab Bank PLC’nin Cenevre merkezli iştiraki olan Arab Bank Switzerland, zengin yatırımcı odaklı kripto para birimi tekliflerini 10 büyük merkezi olmayan finans (DeFi) tokenini içerecek şekilde genişletti.

2019’da kripto para saklama ve bitcoin ve ether komisyonculuğu sunmaya başlayan banka Perşembe günü, Fantom (FTM), Aave (AAVE), Compound (COMP), Synthetix (SNX), Chainlink’e erişim eklediğini duyurdu. (LINK), Poligon (MATIC), The Graph (GRT), Curve (CRV), Uniswap (UNI) ve Yearn Finance (YFI).

Müşterilerine DeFi belirteçleri sunan bir banka, kurumsal DeFi anlatısında bir başka adımdır ve şu anda, gözetim firması Fireblocks’un izniyle düzenlenmiş tüzel kişileri beyaz listeye alan Aave Arc’ın son lansmanı gibi duyurular tarafından yönlendirilmektedir.

Bitwise ve diğerleri gibi varlık yöneticilerinin sunduğu DeFi fonları olsa da, ücret faturasına DeFi paraları koyan başka bir geleneksel banka bulmakta zorlanacaksınız. (Sygnum ve SEBA Bank gibi İsviçre’deki bazı yeni kripto odaklı bankaların menüsünde zaten DeFi jetonları var.)

Kripto kredisi

Arab Bank Switzerland 1961’de kuruldu ve 2018 itibariyle 49 milyar dolarlık varlığa sahip olan Arab Bank’ın ilk uluslararası iştirakiydi. Arab Bank Switzerland ayrıca Tezos blok zincirinde bahis oynamayı teklif ediyor.

Daha fazlasını okuyun: Fireblocks ‘Beyaz Listeler’ Aave’nin Kurumsal DeFi İlk Çıkışı için 30 Ticaret Firması

Bankanın dijital varlık direktörü Romain Braud, müşterilere DeFi tokenlerini sunmanın ilk adım olduğunu ve daha sonra getiri üreten protokollere daha fazla katılım sağlamak amacıyla atıldığını söyledi.

Bir röportajda Braud, “Şimdilik fikir sadece müşterilerimizin en önde gelen DeFi tokenlerinden bazılarını alması, satması ve elinde tutmasıdır” dedi. Ancak yakın gelecekte geleneksel finans kurumlarının bu protokollerle değiştirileceğine inanıyoruz ve bu değişimin bir parçası olmak istiyoruz. Dolayısıyla, doğal olarak gelecekte bu tür merkezi olmayan hizmetlere daha derinden girmek istiyoruz. ”

Braud, Arab Bank Switzerland’ın kendisini bazı yeni kripto bankalarından ayırdığını, çünkü iyi sermayeli bir grubun parçası olduğunu ve aynı zamanda Orta Doğu bağlantısına sahip olduğunu söylüyor.

“Orta Doğu’da çok sayıda eski müşterimiz var,” dedi Braud. “Orta Doğu’dan anlayan ama aynı zamanda İsviçre merkezli bir banka onlar için gerçekten iyi bir kombinasyon. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.