Alt Coin

Araştırmacıdan Büyük İkaz: Balinalar SHIB ve DOGE’u Yutabilir!

Kripto araştırması Bernand Zambonin, Dogecoin arzının büyük kısmının yalnızca bir avuç balinanın elinde olduğunu söylüyor. SHIB, ilham kaynağına nazaran daha fazla cüzdana dağılırken, Zambonin’e nazaran balinalar elindekileri sattığında bedelleri kolaylıkla düşebilir. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

DOGE ve SHIB: Balinalar tarafından yutulur mu?

Son vakitlerde, Reddit’in kripto ile ilgili ana başlıklarında dolaşan DOGE’nin 21.8 milyar dolarlık piyasa pahasının yaklaşık %40’ını büyük bir balinanın yuttuğuna dair telaşlar var. Bu, Dogecoin’de yaklaşık 5 milyar dolarlık bir sermayeyi temsil ediyor. En son bilgilere nazaran, DOGE’nin bugünkü dağılımı dünya çapında birinci 10 Dogecoin sahibi içinde %44.22, birinci 100’de %63.92 ve birinci 1000’de %79.73.

Bu kadar değerli ölçüde DOGE’ye sahip olan büyük balinanın kimliği hala sır. Pek çok kişi DOGE destekçisi Elon Musk olabileceği konusunda spekülasyon yaparken, kimi Reddit kullanıcıları DOGE balinasının kurulsuz aracı kurum Robinhood (HOOD) olabileceğine dikkat çekti. Lakin Robinhood söylentiyi reddederek şirketin kendisinin rastgele bir kripto para ticareti yapmadığını açıkladı. Shiba Inu’ya gelince, bilgiler tokenin portföylerin azınlığında daha da ağırlaştığını gösteriyor. SHIB’nin servet dağılımının yaklaşık %64’ü birinci 10 hissedarında ağırlaşırken, %71,72’si birinci 20 sahibinin portföylerinde ve %80,74’ü birinci 100 hissedarına ilişkin.

Bununla birlikte, Shiba Inu’nun en büyük sahibi, geçen yıl Mayıs ayında piyasaya sürüldüğünde toplam SHIB sirkülasyonunun %50’sini alan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’dir. 7,3 milyar dolar bedelinde 410.241.996.771.871 SHIB muadilini meyyit bir adrese göndererek Shiba’nın toplam deveranının yaklaşık %41’ini kaldırdı. Buterin ayrıyeten Hindistan COVID-19 yardımına Shiba Inu tokenlerine 1 milyar dolar bağışladı.

Balina fiyatları dürebilir mi?

Shiba Inu ve Dogecoin üzere göğüs kripto ünitelerine yapılan yatırımların, temel olarak kripto paraların temelleri ile ilgisi olmayan alım-satım spekülasyonlarına dayanır. Bu nedenle, bu paralara yatırım yapmanın taşıdığı çok risk, kripto yatırımcıları tarafından göz arkası edilmemeli. Zira bu kripto paraların büyük bir konsantrasyonu sadece birkaç portföye tahsis edilmiştir. Kripto araştırması Bernand Zambonin’a nazaran bir balina elindekileri sattığında bedelleri kolaylıkla düşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.