Kripto Haber

Arcade, Blue Chips Güçlü Tutarken NFT Borç Verme Platformunu Başlattı

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, borç verme platformu Arcade’in, takas edilemez token (NFT) piyasasına likidite getirmek amacıyla Pawn Protocol’ü başlattığını duyurdu.

Platform, kullanıcıların bir emanet sistemi kullanarak Ethereum tabanlı NFT’leri tarafından teminatlandırılmış sabit oranlı kredilere erişmelerine olanak tanıyan eşler arası bir pazar yeridir.

Arcade, CoinDesk’e verdiği demeçte, şu anda mavi çipli NFT’lerde kilitli 15 milyon dolardan fazla ve 6 milyon dolarlık kredi hacmine sahip olduğunu ve ortalama kredilerin yaklaşık 350.000 dolar olduğunu söyledi. (Mavi çipli NFT’ler, Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks veya Doodles gibi piyasadaki en yüksek değere sahip olanlar olarak kabul edilir.)

Lansman, Arcade’in Aralık ayında Pantera Capital liderliğindeki 15 milyon dolarlık A Serisini duyurmasından sadece bir ay sonra geldi.

Arcade CEO’su Gabe Frank CoinDesk’e verdiği bir röportajda, “Şu anda, değerin çoğu varlıkların ilk %1’inde kilitli durumda, bu nedenle platform belirli koleksiyonlar için küratörlüğünü yapıyor” dedi. “Katman 2’leri ve diğer blok zincirleri entegre etmeye başladığımızda, sadece gaz maliyetleri nedeniyle daha düşük değerli varlıkların bazılarına girebiliriz. Şu anda oldukça kısıtlı ve sadece bu daha yüksek değerli krediler için mantıklı.”

NFT esnekliği

Arcade’in lansmanı, mavi çip NFT projelerine olan güvenin hiç bu kadar yüksek olmadığı bir zamanda geldi. Son haftalarda genel bir piyasa düşüşüne rağmen, Bored Ape Yacht Club gibi projelerin taban fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi ve popüler pazaryeri OpenSea’deki işlem hacmi Ocak ayında rekor satış hacmine ulaştı.

Frank, NFT kredi piyasasının geleceğinin sadece PFP’lerin ötesine geçtiğini gördüğünü söyledi – platform, The Sandbox gibi oyunlarda metaverse varlıklar için teminatlı kredilere artan bir ilgi gördü ve kısa süre önce 48 parsele karşı bir DAO’ya kredi verdi. oyunlar sanal arazi.

Devamını oku: Arcade, NFT Destekli Krediler Sunmak için 15 Milyon Dolar Artırdı

NFT kredi piyasası henüz emekleme aşamasındayken, uzayda rekabet var. PawnFi, büyük isim yatırımcıları Digital Currency Group (CoinDesk’in ana şirketi), Animoca Brands ve Dapper Labs tarafından desteklenen benzer bir girişim için Kasım ayında 3 milyon dolar topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.