Kripto Haber

Arcade, NFT Destekli Krediler Sunmak için 15 Milyon Dolar Artırdı

Arcade, hızla büyüyen takas edilemez token (NFT) alanını merkezi olmayan finansa (DeFi) bağlayan teminatlı kredi sağlamak için 15 milyon dolarlık A Serisi finansman turunu kapattı.

Arcade’in kurucu ortağı Gabe Frank bir röportajda CoinDesk’e verdiği demeçte, fon, şirketin düzenleyici ortamda gezinmesine yardımcı olmak için kanunî dahil olmak üzere ürünler oluşturmak ve personel eklemek için kullanılacak.

Tur, ünlü kripto yatırımcısı Pantera Capital’i ve diğer yatırımcılar arasında Castle Island Ventures, Franklin Templeton, BlockFi CEO’su Zac Prince ve Quantstamp CEO’su Richard Ma yer aldı.

Arcade, kurumlar, merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) ve zengin koleksiyoncular için NFT koleksiyonlarını değerlendirir, doğrular ve düzenler. Borç verenler yeni bir gelir kaynağına erişim kazanır ve varlık sahipleri Arcade’deki tüm hakları ve teminata erişimi korurken varlıkları üzerinde likidite elde edebilir.

Arcade, wETH, USDC ve DAI dahil olmak üzere tüm ERC-20 belirteçleriyle tamamen uyumludur. Şirketin Wrapped NFT teknolojisi, birden fazla NFT varlığının bir araya getirilmesine ve tek bir kredi almak için kullanılmasına olanak tanır. Arcade aynı zamanda geliştiricilerin platformun üzerine inşa etmesine olanak tanıyan açık kaynaklı bir DeFi ilkel öğesidir.

Arcade’den Frank, kripto alanına ilk olarak 2018’de profesyonel olarak girdi, ancak takas edilebilir varlıkların gücünü uzun zamandır anlamıştı. Ailesinin Teksas’ta bir rehin mağazaları zinciri vardı ve bu, Frank’e elmaslar, saatler ve tablolar gibi geri ödenemez fiziksel varlıklarla teminatlandırılmış krediler hakkında fikir verdi.

“NFT’leri toplamaya başladım ve bu varlıklara likidite sağlama konusunda bir altyapı boşluğu olduğunu fark ettim” dedi Frank. Piyasa değeri yükseldikçe, fiziki varlıklar etrafında ortaya çıkan aynı kredi piyasalarının, maddi olmayan varlıklar etrafında da oluşacağını düşündü.

Arcade, 3 $ ile özel bir sürümden çıkıyor. Arcade platformunda 10 milyon dolarlık varlığa güvence altına alınan toplam 3 milyon kredi hacmi.

“Arcade’in bu yeni varlık sınıfını teminat altına alması, kurumsal borç verenler, yüksek net değerli bireyler, DAO’lar, bilançolarında NFT’si olan şirketler ve hem geleneksel hem de dijital arka ve finans dünyasından yeni kuruluşların katılımını teşvik edecek. NFT koleksiyoncuları ve yaratıcıları,” dedi Pantera Capital müdürü Lauren Stephanian bir basın açıklamasında.

Artan sayıda insan NFT’ye sahip olduğundan, beraberindeki DeFi uygulamalarına yönelik artan bir talep var. Diğer NFT türev projeleri arasında Fraksiyonel platform, yığın sağlayıcı NFTx, zincirler arası likidite protokolü Taker ve NFT’lere karşı teminatlı kredi sunan başka bir şirket olan NFTfi yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.