Kripto Haber

Arizona Senatörü, Bitcoin için Yasal Teklif Vermek İçin Yasa Teklifini Sunuyor

Arizona’da çıkarılacak bir yasa tasarısı, yasanın çıkması ve yasanın yürürlüğe girmesi gibi pek olası olmayan bir durumda bitcoin meşru ihaleye girecek.

  • SB 1341 yasa tasarısı, Cumhuriyetçi eyalet Senatörü Wendy Rogers tarafından sunuldu. Kabul edilen kanunî ihale listesini bitcoin’i içerecek şekilde değiştirmeyi amaçlıyor; bu, kripto para biriminin borç, kamu masrafları, vergi ve harçların ödenmesi için kabul edileceği anlamına geliyor.
  • ABD Anayasasının tek tek devletlerin kendi yasal ihalesini oluşturmasına izin vermediği göz önüne alındığında, böyle bir yasanın yürürlüğe girip giremeyeceği tartışmalıdır.
  • Tasarı, Vali Doug Ducey’nin imzalayarak yasalaştırabilmesi için Arizona senatosu ve meclisinden geçmeli.
  • 2021’in başlarında göreve başlayan Rogers, hükümet karşıtı grup Oath Keepers ile bağları olan ve komplo teorisi grubu QAnon’u öven tartışmalı bir isim.
  • Cumhuriyetçi bir emlak geliştiricisi ve şu anki Teksas valisi adayı Don Huffines, kısa süre önce seçilirse bitcoin ihalesi yapacağını söyledi.
  • Geçen Eylül ayında El Salvador, ABD dolarının yanı sıra bitcoin kanunî ihalesini yaptı ve bu hamleyi yapan tek ülke olmaya devam ediyor.

Devamını oku: IMF El Salvador’a Bitcoin’in Meşru İhale Durumunu Durdurması Çağrısında Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.