BitcoinKripto Haber

Arjantin Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası Hazırlanıyor Bitcoin Endeks Hareketi

Arjantin Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası , “geçici kripto adımları” attığını ve Amerikan bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) acelesini takip etmeye ayarlanabileceğini söylüyor .

Matba Roflex olarak bilinen Rosario merkezli borsa Per La Capital, bir vadeli işlem ve opsiyon sözleşmesi oluşturmak için bir “Bitcoin Endeksi” önerisi sundu. Teklif, düzenleyici Ulusal Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından değerlendirilecek .

Matba Roflex’in finans piyasalarından sorumlu genel müdür yardımcısı Ismael Caram’ın şu sözleri aktarıldı:

“Dünya çapında düzenlenmiş borsalardan bu yönde giden birçok hareket gördük. Bu bizi Arjantin’de bu yöne doğru ilerlemeye teşvik etti.”

Hareket, potansiyel olarak Arjantinli kripto ETF’leri için kapıyı açabilir ve bu da ülkedeki kriptonun hızla artan popülaritesi göz önüne alındığında bir hit olduğunu kanıtlayabilir. Hiperenflasyon azaltıcı önlemler kamunun USD gibi yabancı para birimlerine erişimini kısıtladığı için bazı yatırımcılar BTC ve altcoinlere yöneldi .

Belki daha da önemlisi, Matba Roflex ayrıca “likit portföyünün %5’ine kadarını” tokenlara daldırarak “kripto varlıklara doğrudan yatırımlar” ve “[kripto] endüstrisi ile ilgili girişimler” yapacağını ve açıklanmayan başka bir miktar tahsis edeceğini duyurdu. kripto ve fintech risk sermayesi yatırımları için.

Endeks, Amerikan dolarını kullanmak yerine sorunlu peso ile ölçüleceği gibi, bir anlamda aykırı olabilir.

Caram, borsanın “iç araştırma ve geliştirme” projeleri ile kapalı kapılar ardında da olsa Ağustos 2020’den bu yana endeks üzerinde çalıştığını iddia etti. Borsa daha sonra bu yılın başlarında, Arjantin kripto sahnesinden “farklı oyuncular ve katılımcılarla anlaşmalar”, yani jeton alan veya satan “borsalar ve brokerler” ile devam etti.

Matba Roflex, “10-12” ortaklarını kullanarak endeks fiyatlarını günün 24 saati, dakika dakika güncelleyebileceğini söyledi.

Matba Roflex’in madeni paralara ve startup’lara yapacağı yatırımlardan Caram, bu hareketlerin borsanın “[kripto sahnesinin] tüm mekanizmalarını tanımasına” ve “kriptonun nasıl çalıştığını” öğrenmesine yardımcı olacağını belirtti. Hareketin “ilk ve kısmi” olduğunu defalarca belirtti, ancak şu sonuca vardı:

“Bu ürünlerden oluşan bir portföyü nasıl yöneteceğimizi öğrendiğimiz için [hareket] dahili olarak [bize] yardımcı olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.