Alt Coin

Arjantin’in Eski Cumhurbaşkanı: Bu Altcoin, En Yenilikçilerden!

Arjantin’in eski cumhurbaşkanı Mauricio Macri, başkan altcoin projesi Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ile bir görüşme yaptığını açıkladı. Toplantıda, kripto para üniteleri ve Blockchain teknolojisinin hükümetlerle bağı de husus alındı. Macri, buluşmayı Twitter üzerinden aktırıyor. Kriptokoin.com olarak derlediğimiz görüşmenin detaylarına göz atalım.

Mauricio Macri: Ethereum (ETH) dünyanın en kıymetli para ünitelerinden biridir

Toplantıyı bir tweet’te anlatan eski lider, Ethereum’un 21. yüzyılda “en yenilikçi merkezi olmayan teknolojilerden biri” olduğunu belirtti. Ayrıyeten, Ethereum’un lokal para ünitesi olan ETH’nin dünyanın en pahalı paralarından biri olarak tanımladı. Macri, asıl tartışmanın kripto para üniteleri ve Blockchain teknolojisinin hükümetler için oynayabileceği rol olduğunu söyledi. İkili, The Graph tarafından Buenos Aires’te, protokolün mainnet’e geçmesinden bu yana birinci yıldönümünü kutlamak için düzenlenen bir aktiflikte bir ortaya geldi. Arjantin’in eski cumhurbaşkanı düşücülerini şu tweet’le paylaştı:

Yüzyılımızın en yenilikçi merkezi olmayan teknolojilerinden biri olan Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin ile büyüleyici bir müsabaka. Ethereum (ETH) dünyanın en kıymetli para ünitelerinden biridir. Devletler için kripto ve Blockchain fırsatlarının rolü hakkında sohbet ediyoruz.

Arjantin kriptoyu kucaklamaya devam ediyor

Vitalik Buterin’in Arjantin ziyareti yalnızca cümbüş gayeli olmayabilir. Chainalysis’e nazaran Arjantin, kripto para ünitelerini en fazla benimseyen dokuz ülkeden biri. Arjantinliler paralarının kıymetini muhafazanın bir yolunu aradıkça ülkedeki kripto topluluğu süratle genişliyor. Arjantin yükselen enflasyonla çaba etmeye devam ediyor. Bloomberg’e nazaran, ülkenin enflasyon oranı yıllık yüzde 50 civarında artıyor. Birebir vakitte tekrarlayan kur krizleriyle çaba ediyor. Güney Amerika ülkesi, düzenlenmiş borsalarında kripto para vadeli süreçlerinin ticaretine müsaade vermeyi planlıyor. Şu anda, kripto para üniteleri ülkede yasaldır lakin açıkça tanımlanmış düzenlemelerden mahrumdur. Yürürlükteki düzenlemeler sadece vergilendirme ve yasa dışı kullanımın önlenmesi ile ilgili düzenlemelerdir.

Önder altcoin projesine gelen yenilikler

Bu ortada, Ethereum bir sonraki ataklarını 2022’ye kadar planlamaya devam ediyor. Mevcut projeksiyonlara nazaran, Ethereum, 2022’nin ikinci çeyreğinin sonuna kadar pay ispatına (PoS) geçebilmeyi umuyor. Ağ kısa mühlet evvel, zorluğun başlangıcını geriye iten öteki bir yükseltme olan Arrow Glacier’ı başlattı. PoS ile Ethereum daha ölçeklenebilir, inançlı ve sürdürülebilir olmayı umuyor. Ağ, arz şokuna neden olacak ve birebir vakitte değerlemesini artıracak deflasyonist bir token ihraç etmeyi umduğundan, bu gerçekleştiğinde Ether için fiyat iddiaları de Ether için yükseliş gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.