Kripto Haber

Arsenal FC Taraftar Token Reklamları Birleşik Krallık Düzenleyici Tarafından Eleştirildi

İngiltere’nin en üst düzey futbol kulüplerinden biri olan Arsenal FC, 12 Temmuz’da Socios ile ortaklaşa tanıtılan taraftar tokeninin “sorumsuz” ve “yanıltıcı” tanıtımı nedeniyle ülkenin reklam düzenleyicisinden bir kınama aldı.

  • Reklam Standartları Kurumu (ASA), biri Facebook’ta diğeri ise kulübün internet sitesinde yer alan iki reklamı eleştirdi.
  • 12 Ağustos’ta yayınlanan Facebook gönderisinde, $AFC tokenine sahip olan taraftarların, bir zafer durumunda kulübün hangi şarkıyı çalacağına oy verebileceği belirtildi. Web sitesi sayfası 6 Ağustos’ta göründü ve token hakkında “Bilmeniz gereken her şeyi” açıkladığını iddia etti.
  • ASA’ya göre, her ikisi de kripto varlıklarına yapılan yatırımı önemsizleştirmekten ve yatırım riskini gösterememekten sorumsuzdu. Facebook gönderisi yanıltıcıydı çünkü hayran jetonlarının kripto para birimi ile satın alınması gereken kripto varlıkları olduğunu netleştirmedi.
  • Arsenal, jetonların eğlence ve hayran katılımını teşvik etmek için tasarlandıkları için bir ödeme aracı olan kripto para birimlerinden farklı olduğunu söyledi. Jetonlar, reklamların göründüğü sırada Socios uygulamasında alınıp satılamadı. Kulüp ayrıca, reklamların kripto para birimi yatırımları için olduğunu reddetti.
  • Kripto para birimleri ve varlıklar için artan promosyonlar ASA’nın dikkatini çekti. Bu ayın başlarında düzenleyici, Coinbase ve eToro da dahil olmak üzere sektör katılımcılarının reklamlarını ve ayrıca pizza zinciri Papa John’s’un bir promosyonunu sansürledi.
  • Socios, Barcelona, ​​Juventus, Atletico Madrid ve Manchester City gibi futbol takımları için benzer taraftar jetonlarının arkasındaki firmadır. 2019’da kuruldu, web sitesinde 40’tan fazla hayran jetonunu listeliyor ve daha fazlası gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.