Kripto Haber

ASIC Maker Canaan, Kazakistan’da Genişleme İçin Çoklu Anlaşma İmzaladı

Çinli kripto madencilik teçhizatı üreticisi Canaan, Orta Asya ülkesindeki varlığını daha da genişletmek için Kazakistan’daki birden fazla madencilik firmasıyla stratejik işbirliklerine girdi.

  • Firmanın Salı günü yaptığı açıklamaya göre, Canaan’ın 31 Aralık itibariyle Kazakistan’da faaliyette olan 10.300 AvalonMiner’ı vardı.
  • Canaan, geçen bahar oradaki sektördeki baskının ardından ana vatanı Çin’den göçünün bir parçası olarak Kazakistan’da ortak bir madencilik işletmesi kurmak için şimdi yerel firmalarla işbirliği yapıyor.
  • Firma, CoinDesk’in yerel ortaklarını adlandırma talebine hemen yanıt vermedi.
  • Canaan, geçen yılın sonuna doğru Kazakistan’da 2.000 maden kulesini konuşlandırmıştı. Şirket, Kasım ayında yaptığı açıklamada, saniyede 32.000 terahash (TH/s) bilgi işlem gücü çalıştırdığını ve “yakın vadede” 850.000 TH/s’yi operasyonel hale getirmeyi planladığını söyledi.
  • Kazakistan, ucuz elektrik bolluğu nedeniyle madencilik firmalarının en çok tercih ettiği yerler arasında yer alıyor. Bununla birlikte, geçen yıl kripto madencilerinin ani akışı, ülkenin elektrik şebekesinin bazı kısımlarını boğdu.
  • Kazak hükümeti ülkedeki endüstriyi kısıtlamaya çalışıyor ve birçok madenciyi yeni bir ev aramaya başlamaya zorluyor.

Devamını oku: Madenciler Büyüme Fırsatları İçin Kazakistan’dan Uzaklaşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.