BitcoinKripto Haber

Aşırı Kaldıraçlı Tüccarlar Yıkıldı, ‘Boğa Piyasa Yapısı Sağlam’

Kripto piyasası , ABD’deki kripto kullanıcılarını hedefleyen yeni bir altyapı faturasının imzalanmasının ardından bir kaldıraç azaltma olayında bugün yönetim kurulu genelinde yoğun satış gördü ve Twitter’dan şirketin şu anda bitcoin (BTC) satın almak istemediğine dair sinyaller verdi. .

13:00 UTC’de, bitcoin son 24 saatte %8 ve son 7 gün içinde %10 düştü ve şu anda 60,652 USD’den işlem görüyor. Aynı zamanda, ethereum (ETH) son 24 saatte %10’un biraz üzerinde ve son 7 gün içinde %11 düşüşle 4.267 USD’den işlem gördü.

90 günlük BTC fiyat tablosu:

__

90 günlük ETH fiyat tablosu:

Piyasa satışlarının yanı sıra kaldıraçlı kripto türevleri alım satım pozisyonlarının tasfiyesi geldi. Coinglass’tan alınan verilere göre, yayın saatinden itibaren son dört saat içinde tüm kripto piyasasında 296 milyon ABD doları tasfiye edildi ve bunun yaklaşık 135 milyon ABD doları yalnızca Binance’de görüldü . Bybt.com verilerine göre, son 24 saat içinde işlem pozisyonlarında yaklaşık 900 milyon ABD doları tasfiye edildi.

Bitcoin’e özel olarak bakıldığında, son dört saat içinde borsalarda 86,4 milyon ABD doları tasfiye edildi ve Binance bir kez daha borsalar arasında en fazla tasfiyeyi gördü.

Bu zaman çerçevesindeki yüksek tasfiye seviyeleri, bitcoin fiyatı ilk kez UTC saatiyle gece yarısı civarında 63.000 USD işaretinin altına düştüğü için bir gecede görülen daha da yüksek tasfiyeleri izledi. UTC 4:00’e kadar, kaldıraçlı pozisyonlarda 391 milyon USD kripto alanında tasfiye edildi.

‘Boğa piyasası yapısı büyük ölçüde bozulmadan kalıyor’

Bu arada, bazı gözlemciler fiyatlardaki son düşüşü ABD Başkanı Joe Biden’ın Pazartesi günü imzaladığı tartışmalı altyapı tasarısına bağladı . Tasarı, kripto kullanıcıları için potansiyel olarak vergi yükünü artırırken, bir kripto kullanıcısı olarak anonim kalmayı zorlaştırabilecek hükümler içeriyor.

Ayrıca, bugünkü satış, Twitter’ın Finans Direktörü (CFO) Ned Segal’in, Bitcoin’i şirketin bilançosuna koymanın “şu anda mantıklı olmadığını” söylediği Wall Street Journal’ın bir raporunu da takip ediyor .

“Yatırım politikamızı değiştirmeli ve daha değişken varlıklara sahip olmayı seçmeliyiz” diyen Segal, şirketin hala bilançosunda daha az oynak varlık tutmayı tercih ettiğini belirtti.

Twitter’dan Segal’den gelen yeni yorumlar, CFO’nun şirketin BTC’yi bilançosuna koyma konusunda “önceden düşünmüş” olduğu yönündeki önceki yorumları göz önüne alındığında, BTC hayranlarını biraz hayal kırıklığına uğrattı .

Bununla birlikte, çevrimiçi olarak diğer yorumcular, düşüşün Yasa veya Twitter ile hiçbir ilgisi olmadığını, bunun yerine beklenen bir düzeltme olduğunu savunuyorlar. 

Bugün fiyatlardaki düşüş hakkında yorum yapan, dijital varlıklar hedge fonu ARK36’da İcra Direktörü ve Risk Yönetimi olan Mikkel Morch, olayı uzun vadede faydalı olacak bir “kaldıraç sarsıntısı” olarak nitelendirdi.

“Şu anda, genel yükseliş piyasası yapısı büyük ölçüde bozulmadan kalıyor. Aslında, ani bir fiyat düşüşü, orta vadede yükseliş eğiliminin devam etmesi için daha iyi kurulmuş daha sağlıklı bir pazara katkıda bulunan bir kaldıraç sarsıntısı ile sonuçlanır.”

Benzer bir notta, dijital varlık ana komisyonculuğu ve borsası BEQUANT Araştırma Başkanı Martha Reyes, bitcoin’in son iki ayda %50 arttığı göz önüne alındığında bir satışın doğal olduğunu söyledi.

Reyes, “Bu ralli, ABD’de beklenenden daha yüksek TÜFE [Tüketici Fiyat Endeksi] baskısıyla fazla genişledi ve şu anda yeniden değerlendirme aşamasındayız,” dedi Reyes, enflasyon endişelerinin ve getiri arayışının muhtemelen bitmeden Bitcoin’i daha yükseğe iteceğini belirtti. Yılın.

“4. çeyrekte şirketler, güçlü talep bağlamında maliyetlerinin daha fazlasını tüketicilere aktaracaklar. BEQUANT araştırmacısı, getiri arayışı hız kesmeden devam edecek ve bu nedenle BTC için 60 binde iyi bir destek görüyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.