Alt Coin

AVAX CEO’sundan Değerli DOGE, SHIB, Altcoin ve Türkiye Yorumu!

Ava Labs’in kurucusu, CEO’su ve Cornell Üniversitesi’nde Öğretim Vazifelisi olan Emin Gün Sirer, Bitcoin ve altcoin dünyasına yönelik yorumlar yaptı. Tanınan altcoin AVAX’ın ardındaki Ava Labs’in kurucusu Türkiye’deki kripto para düzenlemeleri, Dogecoin (DOGE) üzere göğüs coin’ler ve çok daha fazlasından bahsetti. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Emin Gün Sirer’in Türkiye, DOGE ve altcoin değerlendirmeleri

Köşe muharriri Sefer Levent ile konuşan Emin Gün Sirer, Türkiye’deki kripto para düzenlemeleri hakkında olumlu yorumlar yaptı. Sirer’e nazaran Türkiye için fırsat hayli büyük. Zira kripto para teknolojisi epeyce yeni ve bu altyapı, küresel çapta şimdi tam oturmuş değil. Bu nedenle, altyapıyı en süratli oturtacak ülkelerin gelişmeyi başarabileceğini, Türkiye’nin de bunlardan biri olacağını düşünüyor. Finansal açıdan gelişmiş Singapur, İsviçre, İngiltere üzere ülkelerin bu alanda şimdi gerekli adımları atmamış olduğuna işaret eden Sirer Türkiye’nin süratli hareket etmesi durumunda bu biçim ülkeleri geçebileceğini söylüyor.

Altcoin yatırımları hakkında da konuşan Sirer, yatırım yaparken araştırmaların yeterli yapılması, profesyonellere danışılmaması, fenomenlere yahut influencer’lara güvenilmemesi gerektiğini düşünüyor. “Başkasından duyup ne olduğunu bilmediğiniz, anlamadığınız bir şeye para yatırmayın” tabirlerini kullanan CEO, “bir grup şöhretlere de kanmayın” diyerek Dogecoin ve Shiba Inu üzere benzerlerinden bahsediyor. Dogecoin konusunda, aşağıdaki tabirler kullanıyor:

Bir ekip şöhretlere de kanmayın. Mesela ‘Elon Musk alıyor’ diye kıssası olmayan Dogecoin yahut benzerilerini almayın. Alacağınız para yeni teknoloji içermeli. Bir evvelki paranın kopyası olmamalı. Gerisindeki kadro kalıcı olmalı. Vizyon sahibi bir küme olmalı. Örneğin Dogecoin’in gerisinde kimse yok, kıssası yok, kullanım alanı yok, gidecek yeri yok. Musk tweet atacak diye bekle dur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.