Bitcoin

AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Varsayımlar Çıktı!

Bitcoin (BTC) yaklaşık 44.000 dolara yükseldi ve düşüşün sona eriyor olabileceğini düşündürüyor. Bununla birlikte, ATH düzeyine kısa müddette ulaşmaması beklenen bir ihtimal. Bu, boğaların muhtemelen yol boyunca birden fazla maniyle karşılaşacağı ve fiyat hareketinin büyük olasılıkla çalkantılı kalacağı manasına geliyor. Altcoin piyasası da başkan kriptoyla eş vakitli hissesini büyütmeye çalışacak. AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve 5 altcoin için şimdiki varsayımları vadeli süreçleri ise 1.835,70 dolarda sabit kaldı. Analistlerin piyasa yorumlarını ve fiyat tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bu hafta Bitcoin için neler söylendi?

JPMorgan analistlerinin yeni bir yatırımcı notunda Bitcoin’in yükseliş ve düşüş döngüleri, daha geniş kurumsal kabulü engellediği söz edildi. Uzmanlara nazaran Bitcoin’in gerçeğe uygun kıymeti, altının volatilitesinin dört katı ile 38.000 dolar civarında. Volatilite altınınkinin üç katına düşerse, Bitcoin için adil bedel kestirimleri 50.000 dolara tırmanıyor.

Wells Fargo Wealth and Investment Management’ın araştırma kısmı olan Wells Fargo Investment Institute, “Kripto Para Üniteleri – Çok mu erken mi yoksa çok geç mi?” başlıklı raporunda. kripto piyasasının hala benimsemenin birinci günlerinde olduğunu söyledi. Raporda, “fırsatların birçoklarının gerimizde değil, önümüzde yattığı” söylendi. Bitcoin ve altcoinler yardım rallilerini uzatabilir mi yoksa kâr rezervasyonları fiyatları düşürür mü? Cevaplamak için teknik analist Rakesh Upadhyay’ın yeni tahlillerine göz atalım.

AVAX, SOL, XRP, DOGE ve BTC tahlili

Bitcoin, 7 Şubat’ta 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (SMA) (42.659 dolar) üzerine çıktı ve 8 Şubat’ta 45.456 dolar direncine ulaştı. Analiste nazaran bu düzey güçlü bir direnç olduğunu kanıtladı ve fiyat bu nedenle düştü.

BTC/USDT çifti, 8 Şubat’ta boğalar ve ayılar ortasındaki kararsızlığı gösteren bir mum formasyonu oluşturdu. Bununla birlikte, yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (40,751 dolar) ve müspet bölgedeki RSI, en az direnç yolunun üst hakikat olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 45.456 doların üzerine çıkarırsa, analiste nazaran fiyat 48.000 dolara ve akabinde 52.088 dolar direncine yükselebilir. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 50 günlük SMA’nın altına gerilerse, parite 20 günlük EMA’ya düşebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 7 Şubat’ta kanalın direnç çizgisinin üzerinde kırıldı ve düşüş trendinin sona erebileceğinin bir işareti olarak kapandı. Ayılar, 8 Şubat’ta 50 günlük SMA’yı (3.208 dolar) savunmasına karşın, fiyatı kanala geri çekemediler.

Bu, boğaların kanalın direnç çizgisini dayanağa dönüştürmek için çalıştığını gösteriyor. Alıcılar, 9 Şubat’ta bir sefer daha fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran ETH/USDT çifti yeni bir yükseliş hareketi başlatabilir. Ek olarak, 3.400 dolarda küçük bir direnç var, fakat bu düzey aşılırsa bir sonraki durak 3.900 dolar. Artan 20 günlük EMA (2.924 dolar) ve müspet bölgedeki RSI, alıcılar için avantaj olduğunu gösteriyor. Ayılar güçlenir ve pariteyi 20 günlük EMA’nın altında tutarsa, bu yükseliş görünümü kısa vadede geçersiz olacaktır.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), 18 Şubat’ta düşüş trendi çizgisinden aşağı döndü ve ayıların güçlü direncini gösterdi. Fiyat, dikkat edilmesi gereken değerli bir takviye olan 20 günlük EMA’ya (409 dolar) düştü.

Fiyat mevcut düzeyden yükselirse, boğalar tekrar BNB/USDT çiftini kanalın düşüş trendi çizgisinin ve 50 günlük SMA’nın (453 dolar) üzerine itmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, düşüş trendinin sona erebileceğini önerecektir. Analiste nazaran BNB fiyatı daha sonra ruhsal düzey 500 dolara ulaşabilir. Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, eğilimin negatif kaldığını ve daha yüksek düzeylerin ayılar tarafından satışları cezbettiğini gösterir. Parite daha sonra 390 dolara düşebilir ve daha sonra düşüşünü 357.40 dolara uzatabilir.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), 7 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (0.75dolara) üzerinde ulaştı ve kapandı; bu, düşüş trendinin sona erebileceğinin birinci göstergesi. Yatırımcılar 0,91 dolar civarında kar elde ediyor ve analiste nazaran bu küçük bir düzeltme yahut konsolidasyonla sonuçlanabilir.

Teknik kısımda, hareketli ortalamalar yükseliş geçişinin eşiğinde ve RSI çok alım bölgesinde, bu da en az direnç yolunun üst istikametli olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden yükselirse yahut 0,75 dolardan geri dönerse, boğalar XRP/USDT çiftini 0,91 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, üst taraflı hareket, ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği ruhsal düzeye 1 dolara ulaşabilir. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse geçersiz olacaktır.

Cardano (ADA)

Boğalar, 8 Şubat’ta Cardano’yu (ADA) 50 günlük SMA’nın (1.23 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı fakat ayılar yerini korudu. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’ya (1.14 dolar) geri çekti. Fiyat artık hareketli ortalamalar ortasında sıkışmış durumda.

RSI orta noktanın çabucak üzerinde ve hareketli ortalamalar düz, bu da kısa vadede menzile bağlı bir aksiyonu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerinde zorlar ve sürdürürse, parite direnç çizgisine yanlışsız yükselebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken kritik düzeydir zira kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğinin birinci işareti olacak. Aksine, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, analiste nazaran ADA/USDT çifti 1 dolara düşebilir.

Solana (SOL)

Solana (SOL) 7 Şubat’ta 116 dolar direncini kırdı ve üstünde kapattı, lakin boğalar yardım rallisini daha fazla uzatamadı. Ayılar, fiyatı 8 Şubat’ta 116 doların altına çekti.

Alıcılar, 20 günlük EMA’yı (112 dolar) savunmaya çalıştıkları için şimdi pes etmediler. Fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, analiste nazaran boğalar SOL/USDT çiftini 121.93 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite direnç çizgisine ulaşabilir. Aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite yükseliş çizgisine düşebilir. Bu düzey de kırılırsa parite 94 dolara düşebilir. Orta noktanın altındaki düz 20 günlük EMA ve RSI, yakın vadede aralığa bağlı bir hareket öneriyor.

Terra (LUNA)

Terra’nın LUNA tokenindeki yardım rallisi, 20 günlük EMA’da (58 dolara) duvara çarptı. Bu, hissiyatın olumsuz kaldığını ve ayıların güçlü direnç düzeylerine rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Fiyat kırılır ve 54.20 doların altında kalırsa, LUNA/USDT çifti güç kaybedebilir ve kademeli olarak 43.44 dolardaki güçlü takviyeye düşebilir. Bu türlü bir hareket, mevcut üst hareketin güçlü bir düşüş trendinde bir rahatlama rallisi olduğunu düşündürür. Alternatif olarak, fiyat 54.20 dolara geri dönerse, bu, yatırımcıların satın almak için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösterecek. Boğalar daha sonra çifti 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran parite kanalın düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX) 8 Şubat’ta düşüş trendi çizgisine ulaşmak için yükseldi lakin günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların genel direnci agresif bir biçimde savunduğunu gösteriyor. Akabinde AVAX boğaları süratle tekrar toplandı ve fiyatı 50 günlük SMA’nın (88 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Avalanche’ın (AVAX) RSI düzeyleri, 21 Aralık’ta ve ondan evvel 30 Kasım’da düştüğü yerden 62 düzeyine yaklaşıyor. Alıcılar RSI’yi bu direncin üzerine çıkarsa, boğalar için avantaj gösterecek. Düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde muhtemel bir değişikliği işaret edebilir. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut düşüş trendi çizgisinden düşerse, AVAX/USDT çifti 20 günlük EMA (77 dolar) ile 75.50 dolar ortasındaki bölgede takviye bulabilir. Ayılar, üstünlük elde etmek için fiyatı bu bölgenin altına düşürmek zorunda kalacak.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT), 8 Şubat’ta 22.66 dolar ile 50 günlük SMA (24.05 dolar) ortasında bölgenin üzerine yükselmeye çalıştı, lakin ayılar pes edecek durumda değildi. Küçük bir müspet, boğaların fiyatın 20 günlük EMA’nın (21.06 dolar) altına düşmesine müsaade vermemesidir.

Teknik kısımda, her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI orta noktaya yakın, bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, avantajı alıcılar lehine çevirebilir. DOT/USDT çifti daha sonra 28 dolara yükselebilir ve burada ayılar tekrar şiddetli bir meydan okuma oluşturabilir. Alternatif olarak, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, paritenin birkaç gün boyunca 22.66 ile 16.81 dolar ortasında menzile bağlı kalabileceğinin sinyalini verebilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), 7 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (0,15 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, fakat boğalar bu avantajı geliştiremedi. Ayılar, 8 Şubat’ta fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekerek şimdi pes etmediklerini belirtti.

20 günlük EMA (0,15 dolar), aşağı tarafta izlenmesi gereken kıymetli düzeydir. Fiyat bu düzeyden geri dönerse, 0.17 doların üzerinde bir kırılma mümkünlüğü artar. Bu olursa, analiste nazaran DOGE/USDT çifti 0.19 dolardan sert genel dirence yükselebilir. Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve müspet bölgedeki RSI, alıcılar için hafif bir avantaja işaret ediyor. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olacaktır. Parite daha sonra 0.13 dolardan güçlü takviyeye düşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.