Alt Coin

Avrupa Kurulu, Bu Altcoin’i Seçti: Fiyatı Haberle Sıçradı!

Tanınan altcoin IOTA’nın ardındaki IOTA Vakfı, gelecekteki AB Blockchain hizmetlerinin Ar-Ge altyapısı için Avrupa Komisyonu’ndan dayanak alacak. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Tanınan altcoin IOTA, AB tarafından tercih edildi

IOTA Vakfı kısa mühlet evvel AB Blockchain’inin ticaret-öncesi tedarikinin 2. basamağı için seçildi. Artık Avrupa Blockchain Hizmetleri Altyapısı’nın (EBSI) gelecekteki sürümleri için prototip iyileştirmeleri geliştirecekler. Vakıf, komitenin takviyesini bugün erken saatlerde kendi sitesinde bir blog yazısında duyurdu. EBSI’nin nasıl daha ölçeklenebilir, birlikte çalışabilir, inançlı ve güç açısından verimli hale getirilebileceğini araştırmak için seçilen başka dört şirket ile rekabet edecekler.

EBSI, Avrupa genelinde hudut ötesi hizmetleri geliştirmek için Blockchain teknolojisini kullanan bir node’lar topluluğudur. AB komitesi ve üye devletlerin Avrupa Blockchain sponsorluğunu oluşturmasından sonra 2018’de kuruldu. Eylül ayında IOTA, AB Blockchain teşebbüsünün 1. etabında başvuran 35 şirketin ortasından seçilen 7 şirketin ortasında yer aldı. 2A basamağında vakfın, geliştirmelerini uygulamak için Software AG ile yakın bir biçimde çalışacağı bildiriliyor. Altı ay sonra kurul, katılan tüm projelerin sonuçlarını kıymetlendirecek ve 2B etabı – saha testi için en az üç adedini seçecektir.

IOTA, sharding’i (parçalama) EBSI için ölçeklendirme tahlilinin kıymetli bir bileşeni olarak isimlendirdi. Sharding, sırf makul node kümelerinin muhakkak süreç tiplerini doğruladığı ve süreç hacmini büyük ölçüde artırdığı bir usuldür. IOTA, “Sharding vizyonumuz, bir “kök” ağın bir dizi “dal” ağı aracılığıyla potansiyel olarak çok sayıda “yaprak” ağa bağlandığı bir Tangle Ağacı geliştirmektir” diyor.  Yazım sırasında 1.15 dolardan süreç gören IOTA (MIOTA), 1.08 dolar civarından sıçramış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.