Kripto Haber

Avustralya Açık Maymunları Tenis NFT’lerine ve Decentraland Too

Avustralya Açık, Perşembe günü blok zincirle ilgili bir çift duyuru ile metaverse’de sallanıyor ve bunu yapan ilk Grand Slam tenis turnuvası oluyor.

Ünlü turnuva, metaverse platformu Decentraland’daki yarışma için sanal bir etkinlikle birlikte, turnuva sahasının yüzeyindeki küçük arazilere karşılık gelen 6.776 misli olmayan jeton (NFT) koleksiyonunu yayınlıyor.

Turnuvanın 600 maçından kazanılan her atış, koleksiyonun NFT’lerinden birine karşılık gelecektir. Bir basın açıklamasına göre, sahipler noktanın, sanal giyilebilir cihazların ve Avustralya Açık ürünlerinin görüntülerini içeren bir airdrop alacaklar.

NFT’leri eşleştirmek için çekilen veriler, maçların oyun içi puanlarını değerlendirmek için kullanılan Hawk-Eye teknolojisinden gelecek.

Projenin lideri Ridley Plummer, CoinDesk’e, topların her birinin tüylerini birbirinden benzersiz olacak şekilde nasıl tasarladıklarını anlatırken, “Muhtemelen bu noktada çok derinleşti” dedi. “Ama biz bunun için kaydolduk. ”

Tenis topu üretken arka. (Avustralya Açık)

Kazanma noktası bir şampiyonluk maçında olursa, NFT sahibine fiziksel top özel olarak oyulmuş bir kutu içinde teslim edilecektir. Her NFT için mahkeme yeri, 13 Ocak’ta 0,067 ETH (kabaca 350 $) karşılığında gerçekleşecek olan koleksiyonun basılmasından sonra belirlenecek.

Metaverse de

Etkinliğin Decentraland partisi, 17 Ocak’ta başlayacak olan turnuva boyunca devam edecek ve hayranların sanal ödüller için rekabet etmeleri için mücadeleleri içerecek.

Plummer, CoinDesk’e kurulumun “bilgisayar ekranında sıcak bir Avustralya yaz havası” getireceğini ve turnuvanın ev sahipliği yaptığı son sanal etkinlik olmayacağını söyledi.

Büyük resim

Pandemi birçok yüz yüze görüşmeyi engellemeye devam ederken, Avustralya Açık gibi sanal etkinlikler daha yaygın hale gelebilir. One Times Square’in sahibi kısa süre önce Decentraland’da dünyanın dört bir yanından metaverse erken benimseyenlerin katıldığı bir Yeni Yıl partisi düzenledi.

Plummer bir röportajda CoinDesk’e “Her zaman takvimdeki en yenilikçi ve eğlenceli etkinliklerden biri olarak biliniyoruz” dedi. “Tenis turnuvası kadar eğlence şenliği, kimileri Avustralya Açık’ta sekiz dokuz saat geçiriyor, tenis topu bile görmüyor. Meta veri deposuna girmek, bu ilerlemedeki bir sonraki mantıklı adımdı. ”

Avustralya Açık, etkinliğin inşası için metaverse tasarım firması Run It Wild ile işbirliği yaptı.

Avustralya Açık’taki Rod Laver Arena’nın metaverse versiyonu. (Avustralya Açık)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.