Kripto Haber

B2B Ödeme Platformu Tribal, Stellar USDC’de 20 Milyon Dolar Dahil Borç Turunu Artırdı

Gelişmekte olan pazarlara odaklanan bir B2B finansman ve ödeme platformu olan Tribal, Stellar Development Foundation (SDF) ve girişim borç finansmanı şirketi Partners for Growth’tan (PFG) 40 milyon dolarlık bir borç topladı.

Tribal’in baş strateji sorumlusu Mohamed Elkasstawi, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için finansman ve ödeme hizmetleri sağlayan San Francisco merkezli şirketin SDF’den Stellar USDC olarak 20 milyon dolar ve PFG’den 20 milyon dolar itibari para aldığını söyledi. CoinDesk.

USDC’nin Tribal ekosistemine entegrasyonunun, KOBİ’lere “sermayeye daha ucuz, daha kolay ve daha hızlı erişim” sağlamayı amaçladığını söyleyen Elkasstawi, Tribal’in müşterilerine kriptoda finansman sağlanmayacağını belirtti.

Elkasstawi’ye göre, gelişmekte olan pazarlarda yerleşik KOBİ’ler, yıllık %20 ila %200 arasında değişen faiz oranlarıyla sermayeye erişimde zorluk yaşarken, kripto, %10 ile %50 arasında değişen oranlarla “sermayeye çok daha kolay erişim” sunuyor.

Elkasstawi, stablecoin’lerin hızlı bir şekilde büyüdüğünü ancak geleneksel finanstan ziyade esas olarak kripto alanında kullanıldığını ekledi. “Blockchain’in harika kullanım örneklerinden biri, sermayeye daha ucuz erişimdir. Bu kullanım durumuna ulaşmak için kripto endüstrisini geleneksel finansla birleştirecek altyapıyı inşa ediyoruz” dedi.

Elkasstawi’ye göre Tribal, KOBİ’lere fiziksel ve sanal ticari kredi kartları, kısa vadeli finansman, yerel ve uluslararası havaleler ve harcamaları kontrol etmek için bir yönetim platformu gibi ödeme yöntemleri sağlıyor.

Elkasstawi, detayları açıklamadan şirketin 2022’de kripto ile ilgili ürünleri piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Aralık 2021’de, SDF ve Latin Amerika kripto borsası Bitso ile ortaklaşa Meksika ve ABD arasında bir sınır ötesi B2B ödeme hizmeti başlattı.

Tribal COO’su Duane Good’a göre, tur Tribal’in faaliyet gösterdiği Meksika, Brezilya, Şili, Kolombiya ve Peru’daki KOBİ’lerin alacaklarını finanse etmesine yardımcı olacak. Elkasstawi, Latin Amerika’da şirketin Arjantin’e genişlemeyi planladığını ve şirketin gelecekte Afrika, Avrupa ve Güney Asya’ya da genişlemeyi düşündüğünü sözlerine ekledi.

Nisan 2021’de Tribal, toplam 34$’lık bir A Serisi ve borç turunu kapattı. Şirket yaptığı açıklamada, SDG’nin 3 milyon dolar katkıda bulunduğu 3 milyon dolar.

“Dünya Bankası verileri, gelişmekte olan pazarlardaki KOBİ’lerin yedi tür iş yarattığını gösteriyor, ancak finansmana erişim eksikliği, KOBİ’lerin büyümesinin önündeki büyük bir engel olarak düzenli olarak gösterilmektedir,” dedi SDF CEO’su ve icra direktörü Denelle Dixon. Bir deyim. “Tribal’ın hızlı genişlemesi, yükselen piyasa ekonomilerindeki KOBİ’lerin ne kadar ek finansal hizmet seçeneklerine ihtiyaç duyduğunun ve ne kadar ihtiyaç duyduğunun bir başka göstergesi. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.