Kripto Haber

Bakkt Başkanı Adam White Ayrıldığını Açıkladı

Kripto para birimi şirketi Bakkt’ın başkanı Adam White, kurucu yönetici olarak sıfırdan kurulmasına yardım ettiği şirketten ayrılıyor.

White, son üç yılını, daha perakende odaklı bir ürün paketine geçmeden önce kurumsal kripto benimsemeyi gerçeğe dönüştürmek gibi iddialı bir amaçla 2018’de kurulan Bakkt’ta geçirdi.

Bakkt’tan önce White, kripto para borsası Coinbase’de beş yıl boyunca Başkan Yardımcısı ve genel müdürdü.

White, Perşembe günü bir tweet’te “bakkt’ta 3+ yıldan sonra, gelecek hafta benim sonum olacak” dedi. “Kripto + pazarlarının kesiştiği noktada çalışmayı sevdim ve endüstrinin yenilik ve düzenleme arasındaki dengeyi bulduğunu görmek güzel. Burada daha yapılacak çok iş var ama gelecek hakkında hiç bu kadar iyimser olmamıştım. ”

Beyaz, bir sonraki adımda hangi fırsatları keşfedeceğini açıklamadı.

Bakkt, özel amaçlı satın alma şirketi VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesinin ardından bu yılın Ekim ayında halka açıldı ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “BKKT. ”

Bakkt hisseleri Ekim ayının sonunda 40$’ın üzerine çıktı, ancak o zamandan beri keskin bir düşüş yaşadı ve 9$’dan işlem görüyordu. 10 yazarken.

Bu hafta CoinDesk tarafından görülen Bakkt personeline gönderilen bir e-postaya göre, White’ın “kriptodaki derin uzmanlığı ve uygulama ve inovasyon taahhüdü fena halde kaçırılacak. ”

Bakkt CEO’su Gavin Michael e-postada “Bakkt’ın dijital ekonomiyi bağlama vizyonuna ulaşmasına yardımcı olmak için iyi konumlanmış derin bir liderler grubuna sahip olduğumuz için şanslıyız” dedi.

Arkasında NYSE sahibi Intercontinental Exchange’in ağırlığıyla kapıdan çıkan Bakkt, doğduğu kripto ayı piyasası sırasında üzerine yüklenen yüksek beklentileri karşılamak için mücadele etti.

Şirket, Georgia eyaletinden bir ABD Senatörü olmak için 2019’un sonlarında firmadan ayrılmadan önce CEO olarak dümende Kelly Loeffler ile başladı. 2020 döngüsünde yeniden seçilme teklifini kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.