Alt Coin

Balina Alarmı: Binance’e Bu Altcoin’den Milyonluk Boşaltıldı!

Balina dedektifleri tarafından sağlanan en son bilgiler, 52.083.659 dolar kıymetinde Ethereum (ETH) tutan bir kripto para cüzdanının geçtiğimiz saatlerde tüm fonunu Binance borsasına aktardığını bildirdi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 1 Şubat’ın öne çıkan balina transferlerinde 33.668.820 dolar bedelinde Bitcoin (BTC), Coinbase borsasından Binance’ye aktartılmıştı. Süreçler altcoin için ne manaya geliyor değerlendirelim…

Devasa altcoin transferi neden kıymetli?

Cüzdanlardan borsalara olağandışı derecede büyük kripto para transferleri tipik olarak bir düşüş sinyali olarak yorumlanır. Birden fazla yüksek net bedele sahip kripto para trader’ı, fonlarını bir donanım cüzdanında fiyat, zira bu aygıtlar kripto para borsalarından daha âlâ güvenlik sunar. Donanım cüzdanları, yatırımcıların özel anahtarlarını çevrimdışı olarak saklar ve kripto paralarını çevrimiçi taarruzlara karşı korur.

Balinalar Ethereum’u bir borsaya aktardığında, bu ekseriyetle likidite aradıkları manasına gelir. Bir borsada büyük ölçüde kripto para tutmanın güvenlik riskleri, bu kripto paraları bir donanım cüzdanında tutmaktan daha yüksek olduğundan, yatırımcının kriptolarını Binance üzerinde tutmayı planlaması pek muhtemel değil. Sonuç olarak, bu Bitcoin balinasının ya Ethereum satmayı ya da öbür altcoinler için takas etmeyi planlıyor olması beklenebilir.

Vitalik Buterin bir ETH-DOGE köprüsü öneriyor

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, yakın tarihli bir röportajda Dogecoin‘in PoS’a geçişine yardım ettiğini doğruladı. Buterin’e nazaran çabucak hemen her büyük kripto para ünitesinin artık PoS’a geçiş planı var. Ek olarak Buterin, Dogecoin mucidi Billy Markus ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın yasal ve finansal çıkarlarını temsil eden Jared Birchall ile birlikte Dogecoin Vakfı’na danışmanlık yapıyor. Dogecoin’in Ethereum teknolojisinin yardımıyla mümkün olan en kısa müddette PoS konsensüs prosedürüne geçmesini uman Blockchain dehası, ayrıyeten Dogecoin için süreçleri hızlandıracağına inandığı bir ETH-DOGE köprüsü öneriyor.

Ethereum (ETH) fiyat tahlili

Ethereum, geçen haftaya nazaran %4’lük artışla 2,733.27 dolardan süreç görüyor. Piyasa pahasına nazaran en büyük altcoin projesi, 16 Kasım 4,891.70 dolar ATH’sinden bu yana düşüşte. Mevcut düzey 2.800 dolar bölgesi en son Eylül ayının ortalarında test edilmişti ve ETH fiyatı bu bölgeden %70 yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.