Bitcoin

Balina Alarmı: Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Dev Borsaya Boşaltıldı!

Anonim bir kripto para cüzdanı, Coinbase borsasına 43.718.860 dolar pahasında Bitcoin (BTC) gönderdi. Öğlen saatlerinde gerçekleşen transferin borsaya likidite sağlamak yahut öteki altcoin’lerden satın almak için yapıldığı iddia edebilir. Transferin ne manaya geldiğine ve Bitcoin fiyatındaki son duruma bakalım. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Devasa Bitcoin transferi ne manaya geliyor?

Cüzdanlardan borsalara kripto para transferleri ekseriyetle karamsar bir indikatör olarak kabul edilir. Yüksek net kıymetli Bitcoin yatırımcılarının birden fazla, fonlarını kripto para borsalarından daha üstün müdafaa sağlayan bir donanım cüzdanında fiyat. Yatırımcıların özel anahtarları, kripto paralarını internet korsanlarından koruyan donanım cüzdanlarında çevrimdışı olarak saklanır.

Balinalar bir borsaya Bitcoin (BTC) aktardıklarında ekseriyetle likidite ararlar. Yatırımcının kripto para ünitesini Coinbase’de tutması pek muhtemel değildir zira bir borsada büyük ölçüde kripto para depolamanın güvenlik riskleri, bu varlıkları bir donanım cüzdanında depolamaktan daha yüksektir. Bu Bitcoin balinasının ya Bitcoin satmayı ya da öteki kripto para üniteleriyle takas etmeyi planlıyor olması iddia edilebilir.

BTC fiyatı 45 dolara ulaştı

Aralık ayının sonunda bir evvelki rekora ulaştıktan sonra, BTC/USD ve altcoin piyasaları birlikte birkaç ayın en düşük düzeylerine inerken, stablecoin rezervleri 2022’nin başında düştü. Bununla birlikte, trend son haftalarda değişti ve borsa kullanıcıları hesaplarına 9 Şubat itibariyle tarihteki rastgele bir vakitten daha fazla kripto para gönderdi. Sonuç olarak, borsalardan mümkün kripto para ünitesi dağıtımı için mevcut olan likit nakit ölçüsü hiç bu kadar yüksek olmamıştı.

CryptoQuant bilgileri toplamda 43 kişisel ve türev ticaret platformunu inceliyor. Bitcoin spot fiyatı Ocak ayının üçüncü haftasından bu yana yaklaşık %50 kazanmış olsa bile, firmanın izlediği 21 borsadaki BTC rezervlerindeki model, daima geri çekilmelerden biridir. Şubat ayı itibariyle borsalardaki Bitcoin ölçüsü 9 Şubat itibariyle 2.361 milyon Bitcoin’e ulaştı. Tanınan on-chan analisti Willy Woo, BTC’ye olan talep son kazanımlarla devam ederken, Bitcoin’in mevcut adil piyasa bedelinin 50.000 dolar olduğunu savunuyor. Woo, “Arz Şok Değerleme” metriğinin Ocak ayında düşmesine karşın, evvelki zaferlere karşın spot fiyat dalgalanmalarının üzerinde kaldığını gösteriyor:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.