Bitcoin

Balina Binance’e Milyonluk Bitcoin’leri Yığdı! Neler Olabilir?

Bitcoin dominansı (BTC.D) geçen hafta, Kasım 2021’den bu yana en yüksek düzeye ulaştı ve altcoin’lerin hissesinden almaya başladı. Önder kripto para ünitesi 21 Ocak’ta kaybettiği 40 bin dolar takviyesine ulaşmak için 39 bin dolar bölgesinde konsolide oluyor. On-chain izleyicileri tarafından sağlanan son datalarda, Coinbase’den Binance borsasına aktarılan 33.668.820 dolar kıymetinde Bitcoin transferi bildirildi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Anonim cüzdan Coinbase’den Binance’e 33.6 milyon dolar kıymetinde Bitcoin taşıdı

Bitcoin “Balinaları” (BTC’de 10 milyon dolar yahut daha fazlasına sahip yatırımcılar) likidite ararken ekseriyetle borsalar ortasında kripto transferi gerçekleştirir. Bir balina tüm Bitcoin’lerini tek bir borsada satarsa, yüksek fiyat tesirine neden olabilir. Yani balinalar, bu borsadaki Bitcoin fiyatını değerli ölçüde aşağı çekme gücüne sahip. Bunun yerine, kâfi likiditeye sahip olabilmek için fonları borsalar ortasında dağıtmayı da tercih edebilirler. Tabii ki, bu Bitcoin cüzdanının satış için fon aktarıp aktarmadığı kesin değil. Dev cüzdanların Bitcoin’i borsalar ortasında transfer etmesinin bir öbür nedeni de güvenlik tercihleri.

Bitcoin’i garanti altına almanın en uygun yollarından biri donanım (soğuk) cüzdanında tutmak. Bununla birlikte, Coinbase üzere kimi borsalar, yatırımcıların fonlarını onlar için donanım cüzdanlarında meblağ ve kripto paralar için ekstra bir güvenlik düzeyi ekler.

BTC dominansı son 2 ayın en yüksek düzeyine ulaştı

Kripto para piyasasında şimdi bir boğa belirtisi yok, lakin Ethereum ve Solana üzere altcoin devleri son düzeltmede Bitcoin’in hissesinden değerli ölçüde kapmıştı. Başkan kripto artık geri dönüyor ve geçen ayın ikinci yarısında %40’lık dominansı 42 seviyelerine çıkarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.