Alt Coin

Balinalar, Bu 3 Altcoin’den Alırken Bu 3’ünü Satıyor!

On-chain analitik firması Santiment, altcoin balinalarının 3 altcoin projesinden toplarken üçünü sattığını söylüyor. Bilgilere nazaran balinaların %41’den fazlası son iki ayda CRO birikimlerini sürdürdü. Gelin, satın alımların hangi sevilerde yapıldığını ve birikim kademelerini inceleyelim.

Balinalar bu 3 altcoin projesinden satın alıyor

Santiment’e nazaran balinaların %41’den fazlası son iki ayda Crypto.com (CRO) satın aldı. Firma, 100.000 ila 10 milyon CRO tutan cüzdanları balina olarak tanımlıyor ve aşağıdaki birikim tablosunu paylaşıyor.

UMA fiyatı düşerken, balinalar birikimi sürdürdü

Rapor ayrıyeten, balinaların, Ethereum tabanlı sentetik varlık platformu UMA’yı satın aldığını söylüyor. Altcoin, altı hafta evvelki mahallî doruğundan bu yana %53 bedel kaybetti. Kriptokoin.com olarak bilgilerini paylaştığımız Santiment’e nazaran bu türlü bir fiyat düşüşü esnasında, balinalar cüzdanlarına +%2,3 daha fazla token ekledi. Firma bunu, piyasalar olumluya dönmeye başladığında fiyatlandırabilecek bir işaret olarak yorumluyor.

Balinaların biriktirdiği bir başka altcoin ise Ethereum tabanlı DEX platformu Uniswap (UNI). Bilgilere nazaran 10.000 ve bir milyon UNI tutan cüzdanlar, UNI’nin zayıf fiyat hareketine karşın biriktirmeye devam ediyor. Santiment, Uniswap’a dair şu bilgileri paylaşıyor:

Uniswap, 2021’in birinci yarısında hakikaten büyük bir artış gören, lakin ikincisinde düşen kilit DeFi projelerinden biridir. Düzeltmeye karşın, büyük adresler sırf Aralık ayında +%4,1 daha fazla tutularak cüzdanlarına daha fazlasını ekliyor.

Balinalar bu 3 altcoin projesini satıyor

UMA, UNI ve CRO biriktirilirken, Santiment bilgilerine nazaran balinalar Aave (AAVE), Synthetix (SNX) ve Augur (REP) token’lerini elden çıkarıyor. Eylül ayından bu yana SNX token %18,5 ve REP %5 oranında balina cüzdanlarından azaldı. On-chain firması Aave’nin %4,32 ile üçüncü sırada olduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.