Alt Coin

Balinalar Bu Altcoin’leri Satıp, Küçük Altcoin’lere Dalıyor!

Altcoin projesi Shiba Inu’nun en büyük 1.000 Ethereum cüzdanı ortasındaki hakimiyeti, sadece %5 düzeyinde ve balina sınıfı cüzdanlarda kalan 1,7 milyar dolar ile üç ayın en düşük düzeyine gerilerdi. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Balinalar SHIB boşaltırken, bu altcoin projelerine yöneliyor

Shiba Inu, SHIB’nin en son ATH’sine ulaştığı noktada %12’ye ulaşan hakimiyeti ile balina adresleri ortasında her vakit en baskın varlıklardan biri oldu. Piyasadaki düzeltmenin akabinde kısa vadeli traderlar ve birtakım balinalar kayıp yaşamamak için varlıklarını satmaya başladı.

Bir sonraki satın alma gücü dalgası, altcoin projesinin en son toparlanmasından sonra ortaya çıktı. 20 Aralık’tan itibaren, varlığın fiyatı bir haftadan kısa bir mühlet içinde %25’lik bir artış gördü. Bununla birlikte ne yazık ki yatırımcılar için sonrasında yaklaşık %15’lik bir artış yaşadı. Uzmanlar, hakimiyetteki düşüşün ana nedeninin, fonların piyasadaki dağılımı olduğunu söylüyor. Yatırımcıların çoğunluğunun, kripto para piyasasındaki düzeltme sırasında onları korumak için fonlarını daha küçük altcoin projelerine ve hatta stablecoin’lere kaydırdıklarını belirtiyorlar.

WhaleStats’ın datalarına nazaran, fonların birden fazla şu anda tüm balinaların sermayesinin %10’u ile ‘diğer tokenler’ kategorisinde kalıyor. Shiba Inu’nun ardındaki tek token, borsanın hizmet tokeninde 1,5 milyar dolarlık balina fonu bulunan FTX tokeni. Shiba ve FTX’i takip eden iki kategori, toplamda 1,6 milyar dolarlık USDC ve USDT token’leri.

Basın vaktinde, SHIB 0,0000034 dolardan süreç görüyor ve %12’lik bir düzeltmeden sonra büsbütün nötr fiyat hareketi gösteriyor. Son dört günde, SHIB’in fiyatı sadece %2 değişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.