Alt Coin

Balinalar, Bu DeFi Altcoin’lerinden Stokluyor: İşte Liste!

Bir balina izleme sitesi, yeni bir yıla girerken en güçlü Ethereum (ETH) balinalarının üç DeFi altcoin projesinden biriktirdiğini ortaya koyuyor. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Balinaların yuttuğu DeFi altcoin projeleri

WhaleStats’tan gelen bilgiler, borsa dışı 1.000 Ethereum balinasının, merkezi olmayan borsa (DEX) SushiSwap’ın idare tokeni olan SUSHI’yi yuttuğunu gösteriyor. Balina izleme platformu, geçtiğimiz hafta, derin cebe sahip kripto yatırımcılarının, ETH balinaları tarafından satın alınan en düzgün paralar listesinde dördüncü sırada bulunduğunu ve 32.868 dolar pahasında ortalama 3.499 SUSHI satın aldığını gösteriyor.

Toplam kripto varlıkları 3,5 milyar dolar olan, var olan en güçlü ikinci ETH balinası, üç başka süreçte 17,56 milyar dolar pahasında 1,83 milyon SUSHI satın aldı. Balinalar ayrıyeten lokal borç verme ve ödünç alma protokolü Aave’ye (AAVE) yükleniyor ve tıpkı vakit diliminde ortalama 21.314 dolar kıymetinde 78 AAVE satın alımıyla yedinci sırada yer alıyor.

Ethereum balinaları DeFi altcoin projesi Uniswap (UNI) varlıklarını da artırıyor. WhaleStats, büyük kripto yatırımcılarının son yedi gün içinde 11.972 dolar pahasında ortalama 678 UNI token’i satın aldığını ve 10. sırada olduğunu gösteriyor. Önde gelen akıllı kontrat platformunun kendisi, birebir vakit diliminde ortalama 1,84 milyon dolar bedelinde ETH alımıyla en varlıklı Ethereum balinaları ortasında en çok satın alınan altcoin olmaya devam ediyor.

İkinci ve üçüncü sırayı ise stablecoin’ler Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) alıyor. Ethereum ölçeklendirme tahlili Polygon (MATIC) beş numaraya iniyor ve akabinde Blockchain tabanlı oyun ekosistemi The Sandbox (SAND) geliyor. Stablecoin Gemini Dollar (GUSD) sekizinci sırayı alırken, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) dokuzuncu sırada yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.