Alt Coin

Balinalar Durmuyor: Düşüşte Bu 10 Altcoin’den Alıyorlar!

Balina gözlemcisi WhaleStats’ın yakından takip ettiği birtakım devasa cüzdanlar, piyasa genelinde hissedilen düzeltme esnasında milyonlarca dolarlık altcoin alımlarını sürdürdü. Datalara nazaran en büyük birikimler katman-2 ETH tahlili Polygon (MATIC), FTX borsasının token’i (FTT), oracle ağı Chainlink (LINK), DeFi protokolü Aave (AAVE) ve NFT token pazarı Enjin Coin (ENJ) etrafında gerçekleşiyor. Bu yazıda, 8 Ocak’ın en büyük balina süreçlerine göz atıyoruz.

Bir Ethereum balinası milyonluk AAVE ve LINK satın aldı

557. en büyük Ethereum balinası, 1 milyon FTX Token (FTT) ile 36.5 milyon doların biraz üzerinde ve 4 milyon MATIC ile 8.8 milyon doların biraz üzerinde harcama yaptı. WhaleStats’a nazaran, derin cepli cüzdan ayrıyeten 3.6 milyon dolara 17.893 AAVE ve yaklaşık 1.5 milyon dolara 61.401 LINK satın aldı. WhaleStats, Light olarak bilinen, Ethereum ağındaki dördüncü en büyük balinanın, geçtiğimiz saatlerde yaklaşık 1,5 milyon dolar kıymetinde 624.989 ENJ taşıdığını da bildiriyor. En son kripto piyasası geri çekilmesi sırasında balinalar ortasında görülen bir öteki eğilim, dolara sabitlenmiş stablecoin’ler ve oyun altcoin’leri satın almalarıdır.

Balinalar taban fiyatlardan bu altcoin projelerini topladı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, WhaleStats tarafından derlenen bir listeye nazaran, son 24 saatte ETH balinaları tarafından satın alınan birinci on token, en âlâ altcoin ETH, Stablecoins USD Coin (USDC) ve Tether (USDT), LINK, MATIC, Wrapped Bitcoin (WBTC), oyna- kazan token’i Yield Guild Games (YGG), kripto borsası MXC Foundation (MCX), ENJ ve oyun altcoin Gala Games (GALA). Balinalar tarafından satın alınan en büyük token ölçüleri sırasıyla 77.952 ve 64.077 token’le USDC ve USDT oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.