Alt Coin

Balinalar Durmuyor: En Çok Bu Altcoin’lere Oynuyorlar!

On-chain balina izleme platformu WhaleStats, birinci 1.000 Ethereum balinasının en fazla satın aldığı birinci 10 altcoin projesini paylaştı. Platform tarafından sağlanana bilgilere nazaran Polygon (MATIC) ve Uniswap (UNI), son 24 saatte satın alınan birinci 10 token ortasında yer alıyor. Kripto çöküşünden sonra toparlanmaya çalışan piyasada 10 Şubat’ta bir düzeltmenin akabinde Bitcoin (BTC) ve altcoin projelerinin birçok, yazının yazıldığı sıralarda kırmızıda süreç görüyordu. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Ethereum balinaları en fazla bu altcoin projelerini tercih ediyor

WhaleStats tarafından sağlanana bilgilere nazaran birinci 1.000 Ethereum balinasının en fazla tercih ettiği kripto, önder altcoin projesi Ethereum (ETH) iken, onu USD Coin (USDC) takip ediyor. Stablecoin projesi Tether (USDT) ise üçüncü sırada yer alıyor. Öbürleri ise şu biçimde sıralanıyor: BUSD, GUSD, WOO, SLP, MATIC, UNI ve LRC.

Bitcoin ve altcoin’ler düştükçe piyasa hafif bir düzeltme gördü ve 24 saatlik likidasyonlar toplam 192.77 milyon dolar oldu. Beklenenden yüksek gelen ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Fed üzerinde faiz artırımı baskısı yaratırken, kripto piyasalarını da düşük süreç yapmaya zorluyor.

Öte yandan piyasa hassaslığını ölçen Kripto Kaygı ve Açgözlülük Endeksi şu anda ‘nötr’ durumda ve bu da traderların düşüşten etkilenmediğini gösteriyor. Bu ortada, yatırımcılar, Polygon (MATIC) ve Uniswap’ın (UNI) 24 saat içinde satın alınan birinci 10 altcoin ortasında yer almasıyla, favori tokenlerini biriktirmek için vakti kullandılar. İki token birebir vakitte en çok kullanılan akıllı mukaveleler ortasında yer alıyor. Shiba Inu (SHIB), balinalar ortasında en büyük holding olmaya devam ederken, Uniswap en yaygın holding pozisyonunda bulunuyor.

Piyasalar, Federal Rezerv’in süratle artan enflasyon nedeniyle faiz oranlarını daha erken yükseltmeye başlaması gerekebileceği beklentileriyle geriledi. Basın vaktinde, Bitcoin (BTC) ve altcoin projelerinin birden fazla, son 24 saat içindeki kayıpları azaltmaya çalışıyordu. Toplam kripto para piyasa bedeli kabaca 1,73 trilyon dolar olurken, Bitcoin ise şu anda 42.600 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.