Alt Coin

Balinalar Hamleye Geçti: Bu Altcoin Rekor Kırıyor!

Şubat, tanınan olarak bilinen göğüs coin Shiba Inu (SHIB) için rekor bir ay üzere görünüyor. Tanınan altcoin Shiba Inu, en büyük 1.000 Ethereum balinasının cüzdanında en büyük yatırım olarak yerini yine aldı. SHIB, böylelikle kripto para türev platformu FTX’in mahallî tokenı FTT’yi geride bıraktı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Shiba Inu, altcoin balinalarının cüzdanında liderliğe yükseldi

Shiba Inu (SHIB), 1.822.731.714 dolarlık toplam bedeliyle en büyük 1.000 Ethereum cüzdanı ortasında en çok tutulan coin olarak birinciliğe oturdu. Bilgilere nazaran balinalar, yüzde 16.85 oranında SHIB tutuyorlar. Daha evvel bu konumda türev platformu FTX’in FTX tokenı yer alıyordu. Yani SHIB, FTT’yi geride bıraktı.  Salı günü fiyatta yüzde 20’lik bir artışın akabinde SHIB, piyasa kıymetine nazaran global olarak 13. en büyük kripto para ünitesi olarak yerini koruyor.

SHIB, pazartesi günü 19 milyar dolarlık piyasa kıymetine ulaşarak kripto para borsası Binance’in ABD dolarına sabitli stablecoin’i Binance USD’sini (BUSD) aştı.   Fiyatlarındaki bu artışın yanı sıra, WhaleStats dataları, Shiba Inu’nun (SHIB) FTX tokenlarını geçe konusunda başarılı olduğunu ve toplam bedeli 1.822.731.714 dolar ile birinci 1.000 ETH balina cüzdanı ortasında en büyük ERC-20 yatırımı (yüzde16.85) haline geldiğini ortaya koyuyor.

SHIB, Dogecoin’i geçebilir mi?

Tüm bu kayıtların akabinde, Shiba Inu artık öbür bir tanınan köpek temalı göğüs coin’i Dogecoin’i (DOGE) piyasa bedeli açısından aşmaya çalışıyor. Kimilerine nazaran, alıcıların ivmesini görünce bu mümkün görünüyor. SHIB için ticaret hacmi, fiyatlardaki artışla birlikte yükselmeye devam ediyor. Temel olarak Tesla Elon Musk’ın CEO’su tarafından desteklenen göğüs coin projesi DOGE, şu anda CoinMarketCap (CMC) tarafından global olarak 12. en büyük kripto olarak sıralanıyor.

Shiba Inu’nun rakibi Dogecoin’i geçmek için piyasa bedelinde üç milyar dolarlık yükseliş görmesine muhtaçlığı var. Yazım sırasında SHIB yüzde 20’lik artış ile 0.000032 dolardan, Dogecoin ise yüzde 1.2’lik artışla 0.15 dolardan el değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.