Alt Coin

Balinalar, Kan Banyosunda Bu Altcoin’lerden Topluyor!

Altcoin piyasasındaki en güçlü düzeltmelerden biri gerçekleşirken, balinalar cüzdanlarını Shiba Inu (SHIB) ve Ethereum (ETH) ile büyütmeye devam ediyor. Bu haber göğüs token için epey olumlu zira Shiba Inu hafta sonu toparlanma rallisi yaşıyordu ve daha sonra Pazartesi günü finans piyasalarının açılmasıyla durakladı. Ethereum ise balina birikimde rekor seviyeye ulaştı. Kriptokoin.com olarak WhaleStats ve Santiment bilgilerin aktarıyoruz.

Dev cüzdanlar altcoin birikimlerini sürdürüyor

Balinaların satın alınması hem piyasa düşüşünü satın almayı hem de piyasadaki toparlanma rallisini desteklemeyi hedeflemiş olabilir. Ancak TradingView grafiği, büyük satın alımların, SHIB’yi piyasanın ana eğilimini takip etmekten kurtaramadığını gösteriyor. Göğüs token hafta sonu neredeyse %16 yükselirken, daha sonra süratle 0.00002 doların altına geriledi ve Ekim 2021’in başından beri görmediği bir pahaya ulaştı.

Shiba birinciliği geri kazanamadı

Shiba Inu, Ethereum balinaları ortasında en büyük token konumu olarak birinci sırayı geri almaya “çalışırken”, FTX borsasının kripto para ünitesi FTT tarafından 1,3 milyar dolarla geride bırakıldı. Piyasadaki son düşüşün akabinde, Shiba Inu varlıklarının bedeli kıymetli ölçüde düştü ve şu anda 1,1 milyar dolar pahasında; bu, balinaların yaklaşık 1,2 milyar dolar pahasında token tuttuğu Ekim ayındaki %1.000’lik koşudan bu yana en düşük nokta.

Balina birikiminde artık yeni bir rekora ulaşıldı

Santiment on-chain analitik ajansı, fiyat 2.270 doların biraz altında kaldığından, borsa dışı en büyük balinaların Ethereum biriktirmeye devam ettiğini bildirdi. Firmanın datalara nazaran, borsa dışı en büyük cüzdanlar “zayıf ellerden” ETH satın alıyor ve şu ana kadar mevcut fiyat düşüşünde 26.22 milyon ETH biriktirdi. Santiment tweet’i ayrıyeten, borsa dışı cüzdanların, merkezi kripto borsalarına dayalı cüzdanları gölgede bırakmaya devam ettiğini gösteriyor. Bilgilere nazaran şu anda Ağustos 2015’ten bu yana en düşük Ethereum ölçüsünü elinde tutuyor; 3.52 milyon token. Bu, şu anki 2,221 dolar fiyatıyla 59,506,957,092 dolar kıymetinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.