Alt Coin

Balinalar Portföylerini Bu Altcoin’ler ile Çeşitlendiriyor!

Kripto para piyasası iki aydan uzun müddettir sıkıntı vakitler geçiriyor. Bitcoin ve Ethereum piyasayı canlı tutmak için uğraş ediyor, lakin düşüş yalnızca kriptolarla ilgili değil. Nasdaq’taki teknoloji paylarının “düzeltme bölgesine” girmesi makro göstergelere işaret ediyor ve 2022’de birkaç faiz artırımının da gelmesi bekleniyor. Fiyat harekeleri bir yana, bu yazıda balinaların taban fiyatlardan hangi altcoin projelerini satın aldığına bakalım.

Balinalar düşüş öncesi 40 bin Bitcoin satın aldı

Santiment tarafından yakın vakitte paylaşılan bir gönderi, dalgalanmaların bol olması nedeniyle, çeşitli makro sermaye varlıklarına ait algıların her yerde olduğunu vurguladı. Bitcoin traderları, ‘Dipten satın al’ fırsatının yakın olduğu görüşünde ve Ethereum yönelik talep dikkat alımlı. Bu ortada, Cardano ve Binance Coin (BNB) yatırımcıları FUD belirtileri gösteriyor.

Balinalar altcoin portföylerini çeşitlendiriyor

ETH fiyatının 3.000 doların altında gerilmesiyle ETH balinaları, portföylerini çeşitlendirerek sığ sulardan çıkmış üzere görünüyor. Bilhassa, on-chain analitik sağlayıcısı WhaleStats’tan elde edilen bilgiler, en büyük ikinci kripto para ünitesi Ethereum balinalarının aşağıdaki altcoin projelerini biriktirdiğini gösteriyor.

  • Chainlink (LINK)
  • Polygon (MATIC)
  • FTX Token (FTT)

Kriptokoin.com olarak bilgilerini paylaştığımız WhaleStats, son günlerin balina süreçlerine dair aşağıdaki dataları paylaştı.

  • En büyük 1.000 ETH balinası şu anda 25 milyon dolar pahasında LINK tutuyor.
  • Buna ek olarak, 20 Ocak’ın erken süreç saatlerinde bir ETH balinası, 2.178.000 dolar kıymetinde 99.999 LINK satın aldı.
  • Misal halde, 19 Ocak’ta bir ETH balinası, 2.998.664 dolar bedelinde 65.430 FTX token satın aldı ve öteki bir ETH balinası 2.9 milyon dolar pahasında 1.4 milyon MATIC satın aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.