Alt Coin

Bank of America Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi: ETH’yi Geçebilir!

Bank of America analisti Alkesh Shah, bir altcoin projesine dikkat çekti. Alkesh Shah, Solana’nın Ethereum’un piyasa hakimiyetini tüketeceğine inanıyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Bank of America analisti, bir altcoin projesine dikkat çekti!

Bank of America analisti Alkesh Shah, son araştırma notunda Ethereum’un rakip altcoin Solana’ya karşı pazar hissesini kaybetmeye devam edeceğini öngörüyor. 2021, Ethereum için değerli bir yıl olmasına karşın, performansı Solana tarafından gölgelendi. SOL, geçen yıl ETH’ye karşı %2.200’den fazla arttı. Bununla birlikte, SOL/ETH çifti bu yıl %8 düştü ve tüm piyasa kıymetli bir düzeltme yaşadı.

Shah, Solana’nın Visa gibisi bir canavara dönüşerek kripto para ünitesi sanayisindeki ödeme protokolü haline gelebileceğine inanıyor. Shah, Ethereum’un gereğince ölçeklenebilir olmadığını ve bunun da süreç maliyetini artırdığını sav ediyor. Hasebiyle analist, ölçeklenebilirliğin kıymetli olduğuna inanıyor:

Solana ölçeklenebilirliğe öncelik verir. Lakin nispeten daha az merkezi olmayan ve inançlı bir Blockchain, başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı sıkıntılarıyla gösterilen ödünleşimlere sahiptir.

Solana, Ethereum’u devirebilir mi?

Lakin Solana’nın da kendi performans meseleleri var. Ağ, kırılganlığını ortaya çıkaran bir kusur nedeniyle 14 Eylül’de çöktü. Bu tek seferlik bir olay değildi: Ayrıyeten Solana 4 Aralık’ta beş saatliğine durdu. Bu ayın başlarında ağ, transfer suratı sıkıntıları yaşamaya başladı. Kısa müddet evvel JPMorgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou da Ethereum’un Solana, Binance Smart Chain ve Avalanche tarafından geçilme riski altında olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.