Kripto Haber

Bankaların SWIFT Mesajlaşma Sistemi, 2022’nin Başlarında Tokenize Edilmiş Varlıklarla Deneme Yapacak

Küresel bankalar arası mesajlaşma ağı SWIFT, tokenleştirilmiş varlık piyasasında birlikte çalışabilirliği nasıl destekleyebileceğini keşfetmeyi planlıyor.

  • SWIFT, Salı günü yapılan bir duyuruya göre, ilk çeyrekte katılımcılar ve tokenize edilmiş varlıkların yaşam döngüsü boyunca etkileşime giren sistemler arasındaki bilgi alışverişini iyileştirmeye yönelik bir dizi deney planlıyor.
  • Deneyler, yerleşik ödeme biçimlerinin yanı sıra merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) kullanacak.
  • 11.000’den fazla kurumu birbirine bağlayan kuruluş, ihraç, teslimat-ödeme-ödeme ve geri ödeme süreçlerini desteklemeyi hedefliyor ve “sürtünmesiz ve sorunsuz tokenize dijital varlık pazarını nasıl destekleyebileceğini gösteriyor. ”
  • Kripto dünyası örneğini takiben, bankalar ve menkul kıymetler firmaları, daha fazla likidite ve erişilebilirlik sağlamak için varlıkların bir kısmının dijital tokenler olarak satıldığı hizmetler sunuyor.
  • SWIFT, sınır ötesi ödemeler için bankaları ve diğer finans kuruluşlarını birbirine bağlayan küresel bir mesajlaşma ağıdır. Kripto, sabit paralar veya merkez bankası dijital para birimleri olsun, dijital para biriminin kullanımındaki büyüme nedeniyle kullanışlılığının düşebileceği yönünde öneriler var.

Daha fazlasını okuyun: SWIFT Go, 7 Büyük Bankayla Düşük Maliyetli Ağı Başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.