Bitcoin

Başarılı İddialarıyla Bilinen CEO’dan Yeni Altcoin ve BTC Yorumları!

Bitmex kurucu ortağı ve yatırımcı Arthur Hayes, kripto piyasası yatırımcılarına tavsiyelerde bulunduğu bir piyasa tahlili yayımladı. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Arthur Hayes, 2020’nin Mart ayında gerçekleşen piyasa çöküşünü, evvelce haber verdi. Daha öncesinde ise Bitcoin (BTC)’nin 2 bin-3 bin dolara düşüş yaşayabileceğini isabetli bir halde iddia etti. Buna ilaveten, önder altcoin Ethereum’un 100 doların altına ineceğini sav eden Arthur Hayes, haklı çıktı ve ETH 80 dolara geriledi.

“Bitcoin ve altcoin piyasasındaki yeni fırsatlar için bu tarihleri bekleyin”

Arthur Hayes, Bitmex’e ilişkin blog sayfası üzerinde, piyasa durumunu tahlil ettiği “Circi Loco” başlıklı son paylaşımında, FED‘in taperingi ve Evergrande olayını kıymetlendirdi. Bitmex kurucu ortağı, FED‘in tapering suratını artırması ve Çin’in derinleşen Evergrade krizinin kripto piyasasını etkileyeceğini düşünüyor. Mevzuyu pahalandıran Arthur Hayes, şu konuları belirtiyor:

Federal Rezerve, pay senetlerinin fiyatları düşene yahut ABD Hazine piyasası olağan işleyişine dönene kadar, kemer sıkma siyasetine devam edecek.

Ayrıyeten ünlü CEO, mümkün bir ayı piyasasının tapering sürecine tesir edeceği için Fed’in mali gevşeme modeline ve baskı siyasetine devam edebileceğini düşünüyor. Bu niyetlerinden hareketle yatırımcılara tavsiyelerde bulunan Arthur Hayes, yakın dönemde Bitcoin’in (BTC) 69 bin dolar ve lider altcoin Ethereum’un (ETH) 5 bin dolar seviyelerine tekrar ulaşmasının sıkıntı olduğu söylüyor ve volatilitenin yüksek olduğu yatay bir piyasa öngörüyor. Mart 2022 yahut Haziran 2022 tarihinde Fed’in yapacağı faiz artışından sonra piyasada yeni fırsatların oluşabileceğini ve yeni fırsatlar arayan yatırımcıların, bunları değerlendirebileceğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.