Bitcoin

Başarılı Traderdan Felaket Varsayım: Bitcoin Bu Tabanları Görebilir!

Kıdemli kripto traderı Tone Vays, piyasa pahasına nazaran en büyük kripto para ünitesinin Bitcoin (BTC)’in hareketli ortalamalarının önümüzdeki aylarda potansiyel felaket belirtileri gösterdiği konusunda uyarıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Tone Vays, Bitcoin fiyatındaki beklentilerini aktardı

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin (BTC) düşüş yaşamaya başladı. Ocak ayının sonlarına gelirken BTC’nin fiyatı 42.500 dolardan 33.350 dolara kadar geriledi.  Vays, 120.000 abonesine Bitcoin’in yedi aylık hareketli ortalamasının 20 aylık hareketli ortalamanın altına düşme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Analist, bu durumun tarihî olarak piyasada ve BTC fiyatında bedel kaybına sebep olduğunu belirtiyor.  Vays, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Bu hareketli ortalama geçişinden kaçınmak isteriz. Bu hareketli ortalama geçişinden kaçınmanın tek yolu, fiyatların mevcut ayda yahut gelecek ayda yaklaşık 50.000 dolar olan kısa vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıkmasıdır. Yaklaşan ve kaçınılması gereken hareketli ortalama geçişinden kaçınmamızın tek yolu bu.

BTC, tekrar fiyatının yüzde 50’sini kaybedebilir mi?

Trader, en son yedi aylık hareketli ortalama yirmi aylık hareketli ortalamanın altına düştüğünde Bitcoin’in (BTC) bedelinin yarısını kaybettiğine dikkat çekti. Analist, bu kesişmeni en son gerçekleştiği tarihte BTC fiyatının yüzde 50’nin üzerinde düşüş yaşadığını belirterek bir sonraki hareketli ortalamaya kadar geri çekilme görüldüğünü söyledi. Bu hareketli ortalamanın tekrar kesiştiği anda BTC 40.000 dolar düzeylerinde el değiştirirse, bu yüzde 50’lik düşüşün yine tekrar edilebileceğini düşünüyor.

Vays ileriye dönük olarak, öbür traderları Bitcoin’de yüzde 50’lik bir düşüşün olasılıklar dahilinde olduğuna dair uyarıyor. BTC’nin Kasım 2018’deki üzere bir fiyat düşüşünü tekrarlayıp 40.000 dolardan 20.000 dolara düşmesinin akabinde yükseliş trendine geçilirse şaşırmayacağını söylüyor. Yani trader, evvel düşüş yaşansa da uzun vadede boğa görünümünü koruyor. Yazım sırasında Bitcoin, yüzde 0.4’lük bir düşüş ile 38.304 dolardan el değiştiriyor. Öncü kripto para ünitesinin son bir haftalık kazanımı yüzde 3.6 iken geçtiğimiz ay boyunca yüzde 20’lik bir kayıp yaşadığı gözlemleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.