Bitcoin

Beyaz Saray Kripto Paralar İçin Düğmeye Bastı: Şubat’ta…

Kripto paralar hakkındaki düzenleyiciyi belirsizliğe Beyaz Saray müdahale ediyor. SEC ve CFTC dahil birçok kurum yıllardır süren araştırmalara karşın şimdi net bir çerçeve sunamadı. ABD’li kaynaklara nazaran Şubat ayı üzere erken bir devirde hükumet stratejisini oluşturmaya yönelik bir başkanlık buyruğu yayımlanacak. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz.

Beyaz Saray kripto paralar için devreye giriyor

Kripto paralar üzerine en büyük tartışmalardan biri hangi kurumun düzenleyeceği. Gary Gensler liderliğindeki SEC ve CFTC üzere kurumlar araştırmalar ve raporlar yayınlarken, şimdi Beyaz Saray düğmeye basıyor. ABD’li kaynaklara nazaran Beyaz Saray, hükümet stratejisi konusunda başkanlık buyruğu çıkaracak. Federal kurumlardan kripto paraların riskleri ve yararları hakkında rapor hazırlamaları talep edilecek. Ayrıyeten, kripto para ünitelerini düzenlenmesi konusunda Beyaz Saray merkezde rol alacak.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere CFTC, OCC ve SEC geçen yıl boyunca kripto paralar hakkında çalışmalar yürüttü. SEC, bankacılık kesimiyle yakın alakalı Ripple şirketini mercek altına aldı. Kurumlar, kripto paraların regüle edilmesi konusunda 2019’dan bu yana ayrıntılı raporlar hazırlıyor, fakat çerçeve yıllardır netleşmedi. Bunun üzerine, Biden idaresinin üst seviye yetkilileri yeni bir direktif için çalışmalara başlıyor. Kaynaklara nazaran yetkililerin hazırlıkları sonrasında evrak lider Biden’e sunulacak. Birebir süreçte, Rusya Merkez Bankası, kripto madenciliği ve ticaretine genel bir yasak getirmeyi teklif ediyor ve SEC, MicroStrategies’in Bitcoin muhasebesini reddediyor. ABD tarafında daha yumuşak bir siyaset izlenirken, tartışmalar stablecoin yoğunluklu. Fed, geçtiğimiz haftalarda aylarca beklenen stablecoin raporunu açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.