Alt Coin

Bilgiler Geldi: Balinalar, En Çok Bu Altcoin’i Trade Ediyor

WhaleStats datalarına nazaran Binance Smart Chain balinaları, en çok bir altcoin projesini trade ediyor. Kriptokoin.com olarak son dataları aktarıyoruz…

BSC balinaları, tanınan altcoin DOGE’u trade ediyor

Binance Smart Chain tabanlı kripto paralara (BSC) yatırım yapan en büyük 1.000 balina, zincir üstü data platformu WhaleStats tarafından sağlanan istatistiklere nazaran şu anda öbür tokenlardan çok daha fazla Dogecoin (DOGE) ticareti yapıyor. Bununla birlikte, en çok süreç gören kripto para Ethereum olmaya devam ediyor ve BTCB, balinaların cüzdanlarında en yüksek dolar muadiline sahip token olarak karşımıza çıkıyor.

Tekrar de Dogecoin, en çok satın alınan birinci 10 kripto listesinde yer almıyor. Lakin DOGE klonlarından biri olan BabyDoge, bu listede ikinci sırada bulunuyor. Dogecoin, yazım sırasında yüzde 7.5’lik bir yükseliş ile 0.14 dolardan el değiştiriyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan piyasa katliamının akabinde toparlanmaya başlasa da coin, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin bir epey altında. DOGE, tüm vakitlerin en yüksek düzeyine 8 Mayıs 2021 tarihinde, 0.73 dolar ile ulaşmıştı. Mevcut fiyat düzeyinde, rekorun yüzde 80 kadar altında kalıyor. Yeniden de, bir yıllık getirisi yüzde 1.663 civarında.

Geçtiğimiz Salı günü, en büyük ve en tesirli Dogecoin hayranlarından biri olarak gösterilen Tesla CEO’su Elon Musk, McDonald’s’ı DOGE ödemelerini kabul etmeye çağırdı ve şirket DOGE ödemelerini kabul etmeye başlarsa canlı yayında Happy Meal yiyeceğini tweetledi. Bu sırada Tesla, eserlerinin bir kısmını sırf Dogecoin karşılığında satmaya başladı. Satışlar geçen yıl Aralık ayında başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.