Alt Coin

Bilgiler Geldi: Balinalar SHIB ve Bu Altcoin’leri HODL Ediyor!

On-chain bilgileri sunan WhaleStats, en büyük birinci 1.000 Ethereum (ETH) balinasına yönelik son süreçleri aktarıyor ve en çok hangi altcoin’in balinaların odağında olduğunu paylaşıyor. WhaleStats, yakın vakitte attığı bir tweet’te, tanınan göğüs coin Shiba Inu’nun (SHIB) en büyük 1.000 Ethereum yatırımcısı tarafından tutulan birinci 10 coin’in ortasında yer aldığını bildirdi. Pekala, listede öteki hangi coin’ler var? Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

WhaleStats, balinaların tuttuğu coin’leri paylaştı: SHIB de listede

WhaleStats, Shiba Inu’nun (SHIB) şu anda en büyük 1.000 Ethereum yatırımcısının, yani balinaların  en çok tuttuğu birinci on kripto para ünitesinin ortasında olduğunu bildirdi. Bu sırada, göğüs coin’in yatırımcılarının sayısında rekor düzeye ulaşıldı. WhaleStats’a nazaran, piyasa kıymeti ile en büyük ikinci göğüs coin SHIB, bir müddettir balinaların listesinde yer almıyordu. Fakat, geri döndü.

Balinalar olarak isimlendirilen bu büyük kripto para yatırımcıları tarafından tutulan toplam Shiba Inu sayısı, 54.655.355.431 SHIB tokenı, yani 1.591.886.983 dolara çıktı. Bu, SHIB’in, balinaların kripto para portföylerindeki yükünün yüzde 16.15 olduğu manasına geliyor.  SHIB, dolar açısından pahası ile bakıldığında da en büyük yatırım olarak öne çıkıyor.

Borsa tokenları, balinaların en çok yatırım yaptığı altcoin’ler ortasında yer alıyor

Kelam konusu listede SHIB, Ethereum’dan sonra ikinci sırada geliyor. Balinalar, 121.4 milyon dolarlık Ethereum’a sahip ve ortalama tutulan ölçü 40.675 coin. Balinaların elinde tuttuğu en büyük üçüncü token, 1.5 milyon ile FTX borsasının tokenı FTX Token (FTT) oldu. Bunun akabinde ABD dolarına sabitlenmiş olan stablecoin’ler USDC ve USDT geldi. Altıncı sırada, OKEx’in utility tokenı OKB yer alıyor.

OKB’yi, Bitpanda Ecosystem Token (BEST) takip ediyor. Sekizinci olarak, Crypto.com’un CRO tokenı yer alıyor. Yani, balinaların çoklukla borsaların çıkardığı tokenlara yatırım yaptığını söylemek mümkün. Son olarak Decentraland (MANA) 304 bin dolar ile dokuzuncu, Polygon (MATIC) ise 230 bin dolarlık token ile balinaların tercih ettiği coin’ler listesinde sonuncu sırada yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.