Bitcoin

Bilgiler Geldi: İşte 2022’de İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!

Bitcoin ve altcoin projeleri mükemmel bir yıl geçirdi. Pekala 2022’de ETH, BNB, AVAX ve MATIC nasıl performans gösterebilir? Bitcoin (BTC), 2021’de baş döndürücü bir seyahate şahit oldu. BTC, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 dolardan keskin bir düzeltme yapmasına karşın, kripto para hala son yılda %60 artmış durumda. Yıl boyunca, toplam kripto piyasası kapitalizasyonu yaklaşık 3 trilyon dolara yükseldi, fakat Bitcoin’in hakimiyeti yılın başında yaklaşık %70’ten %40’a düştü. Bu, birkaç altcoin projesinin Bitcoin’den büyük bir farkla daha uygun performans gösterdiğini gösteriyor. Artık Kriptokoin.com olarak analist Rakesh Upadhyay’ın BTC ve 4 altcoin için 2022 varsayımlarına bakıyoruz.

BTC ve öbür 4 altcoin

BTC/USDT. Bitcoin (BTC), Kasım başında 64,854 dolardan genel direncin üzerinde kırıldı. Satış takip eden hafta devam etti ve fiyat 64.854 doların altına geriledi. Boğalar düşüşü satın aldı lakin toparlanmayı 20 haftalık EMA’nın üzerine çıkaramadı. Ayılar bir defa daha fiyatı 50 haftalık SMA’nın altına çekmeye ve sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, BTC/USDT çifti 39.600 dolardaki güçlü takviyeye düşebilir. 39.600 doların altında bir kırılma ve kapanış, 28.805 dolara daha derin bir düzeltmeyle sonuçlanabilir. Öte yandan, boğalar 100 haftalık SMA’yı başarılı bir halde savunursa, parite 20 haftalık EMA’nın üzerine çıkmak için bir teşebbüste daha bulunacak. Bu gerçekleşirse, parite 64.854 dolar ila 69.000 dolar ortasında havai bölgeye bir ralli teşebbüsünde bulunacak. Analiste nazaran, bu bölgenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, pariteyi ruhsal olarak kritik 100.000 dolar düzeyine itebilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

ETH/USDT. Eter (ETH), güçlü bir yükseliş trendinde düzeltme yapıyor. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI olumlu bölgede. Ayılar, fiyatı 20 haftalık EMA’nın (3.745 dolar) altına çekmeye çalışıyor. Boğalar artık ruhsal olarak kritik düzeydeki genel pürüzü 5.000 dolardan temizlemek için bir teşebbüste bulunacak. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran, ETH/USDT çifti yükseliş trendinin bir sonraki ayağını birinci maksat olan %100 Fibonacci uzatma düzeyinde 5,719,68 dolardan başlatabilir. Momentum fiyatı bu düzeyin üzerine taşırsa, dikkat edilmesi gereken bir sonraki amaç, 6.566.19 dolar düzeyindeki %138.2 Fibonacci uzatma düzeyi. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden yahut genel dirençten düşerse ve 20 haftalık EMA’nın altına düşerse, traderların rallilerde satış yaptığı sinyalini verecektir. Bu, 2.652 dolarlık güçlü takviyeye muhtemel bir düşüşün kapılarını açabilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB) 669.30 dolardan düştü ve ayıların agresif bir halde tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 691.80 doları koruduğunu gösteriyor. Yükselen hareketli ortalamalar ve RSI olumlu bölgede, alıcıların üstünlüğün olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, BNB/USDT çifti 669.30 dolardan 691.80 dolara yükselebilir. Boğalar, yükseliş trendinin yine başladığını işaret etmek için bu pürüzü aşmak zorunda kalacak. Analiste nazaran, bu olursa, parite 848.30 dolara yükselişin bir sonraki ayağına başlayabilir ve akabinde 1.171.90 dolara bir ralli teşebbüsünde bulunabilir. Tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yakın bir konsolidasyon, traderın çıkış için tez etmediğini gösterdiği için olumlu bir işaret. Bu, üst istikametli hareketin devam etme ihtimalini artırıyor.

AVAX/USDT. Avalanche’ın (AVAX) tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 147 dolara yaptığı keskin ralli, RSI’yi 85 düzeyine yaklaştırdı ve bu da üst taraflı hareketin kısa vadede çok uzatıldığını gösteriyor. Bu, kısa vadeli traderlar tarafından kar rezervasyonu ile sonuçlanmış olabilir. Ayılar, art geriye üç hafta boyunca fiyatı 81 doların altına çekti lakin mum çubuklarındaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere daha düşük düzeyleri sürdüremediler. 20-EMA’dan (73dolar) gelen güçlü toparlanma, hassaslığın yükselişte olduğunu ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Analiste nazaran, boğalar artık fiyatı 147 dolardan tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıkarmaya çalışacak. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. Analiste nazaran, AVAX/USDT paritesi daha sonra 213,17 dolara yükselebilir ve momentum devam ederse, ralli 260 dolara bile uzayabilir. Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut düzeyden yahut genel dirençten düşerse ve 75,50 doların altına düşerse geçersiz olacaktır. Parite daha sonra 50 dolardan güçlü dayanağa düşebilir. Bu türlü derin bir düşüşün, üst hareketin bir sonraki ayağının başlamasını geciktirmesi mümkündür.

Polygon’un istikameti üst

MATIC/USDT. Polygon’un MATIC’i yükseliş trendinde. Boğalar, fiyatı tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2.70 doların üzerine çıkarmaya çalıştı lakin başarısız oldu. Bu, ayıların genel direnci agresif bir formda savunduklarını gösteriyor. Bununla birlikte, olumlu bir işaret, boğaların 20 haftalık EMA’ya (1.62 dolar) düşüşleri satın almasıdır. Bu, hassaslığın yükselişe devam ettiğini ve traderların düşüşlerde biriktiğini gösteriyor. Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesine yakın RSI, en az direnç yolunun üst hakikat olduğunu gösteriyor. Analiste nazaran, boğalar, MATIC/USDT çiftini 2.70 doların üzerine çıkarmak için bir teşebbüste daha bulunacak. Bunu başarırlarsa, parite 3,28 dolara ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, ralliyi 4 dolara ve sonunda 4,77 dolara çıkarabilir. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden düşerse yahut genel direnç ve 20 haftalık EMA’nın altına düşerse, arzın talebi aştığını gösterecektir. Fiyat 20 haftalık EMA’nın altında kalırsa, satış ivme kazanabilir ve parite 50 haftalık SMA’ya (1.04 dolar) düşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.