Alt Coin

Bilgiler Konuşuyor: Balinalar, Bu Altcoin’i Denetim Ediyor!

Kripto çöküşünün akabinde önder kripto önderliğinde altcoin projeleri de toparlanmaya başladı. Köpek temalı göğüs coin projesi Shiba Inu (SHIB) ve öbür küçük altcoin’ler de bu ani bir fiyat artışından faydalanırken SHIB, CoinMarketCap datalarına nazaran son yedi gün içerisinde %8,60 artış kaydetti. WhaleStats’ın bilgileri, kişisel kripto traderlarının altcoin projesini satın alırken, arzın %26’sını denetim eden balinaların 100 milyon dolar kar ettiğini gösteriyor. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Balinalar altcoin projesini denetim etmeye devam ediyor

Balina izleme platformu WhaleStats’tan sağlanan bilgilere nazaran, balinalar göğüs coin’i Shiba Inu’nun mevcut durum prestijiyle toplam arzının %26’sını ellerinde bulunduruyor. Borsayla ilgili adresler ve şirketler, Blockchain’deki büyük holder’ların gerçek yüzdesinin belirlenmesine imkan veren izleyici tarafından hesaplamaya dahil edilmiyor.

Balina sayısındaki artışla birlikte uzmanlara nazaran, varlıklar, piyasadaki bütün traderların neredeyse tamamının kısa vadeli spekülatörler olduğu vakit mevcut olan evvelki oynaklığı kaybetme eğilimindedir. Holder’ların bileşimine dayanarak, Dogecoin rakibi, şu anda orta vadeli bir varlık olarak kabul ediliyor ve holder’larının çoğunluğunun en az altı ay evvel göğüs coin’ini satın aldığı kestirim ediliyor.

Uzmanlar, balinaların bir varlığın denetimini ele geçirdiğinde, büyük cüzdanlar tokeni yahut kripto parayı satmak yerine daima biriktirdiği için düzeltmenin durma eğiliminde olduğunu belirtiyor. Büyük satış hacimleri ise, ekseriyetle, ferdî satın alma gücünün gerçekleşmemiş kayıpları aştığı ve daha sonra gerçekleşmemiş yararlara dönüştüğü boğa rallilerinin sonunda ortaya çıkar.

Dogecoin Katili olarak tanıdığımız Shiba Inu’nun balinalar tarafından toplanması, token’in Ekim ayında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmasının akabinde kısa müddet içerisinde pahasının neredeyse %30’unu kaybetmesinden sonra başladı. Kripto balinaları birkaç gün üzere kısa bir vakit içinde 300 milyon dolar pahasında SHIB satın aldılar. Bununla birlikte, ne yazık ki SHIB piyasada rastgele bir çeşit toparlanma sağlayamadı ve yatırımcıların birçoklarını %40-60 kayıpla karşıya bıraktı. Altcoin, yazının yazıldığı sıralarda kripto liginde 15. sırada yer alıyor ve son 24 saat içinde yaklaşık %4 karla 0,0000233 dolardan süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.