Bitcoin

Bilgiler Konuşuyor: Bu 4 Altcoin, Bitcoin’in Pazar Hissesini Yiyor!

Tanınan altcoin projeleri Ethereum, Dogecoin, Litecoin ve Shiba Inu, Bitcoin’in kripto ödeme pazarından aldığı hissesi daraltıyor. BitPay’e nazaran, Bitcoin’in kripto ödeme hacmindeki hissesinin düşmesinde bu coinlerin hissesi büyük. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Hangi altcoin projeleri BTC’yi daraltıyor?

Dünyadaki esas kripto ödeme işlemcilerinden olan BitPay’e nazaran, BTC dışındaki kripto para üniteleri alışveriş yapanlar ortasında tanınan hale geliyor. 2021’de tüm kripto ödemelerin yüzde altmış beşi BTC ile yapıldı. Sayılar bir yıl öncesine nazaran %27 düşüş gösteriyor. Bitcoin’in rakibi Ethereum, kral kripto para ünitesinin küçülen kripto ödeme hissesinin gerisindeki en büyük sebep. Geçen yıl, ETH yüksek fiyatlarla boğuşmasına karşın, tüm BitPay süreçlerinin %13’ünden sorumluydu. Öte yandan, göğüs tokeni Shiba Inu ve Dogecoin, Litecoin ile birlikte en tanınan altcoinler ortasında seçildi.

Milyarder Mark Cuban’ın sahibi olduğu basketbol kadrosu Dallas Mavericks, geçtiğimiz Mart ayında BitPay ile ortaklaşa Dogecoin‘i kabul etmeye başladı. Sinema devi AMC’nin, BitPay’in yardımıyla 2021’in sonlarında kripto ödemelerini aktifleştirdikten sonra, 2022’nin başlarında iki göğüs coini kabul etmeye başlaması bekleniyor. Elektronik perakendecisi Newegg, geçen yıl müşterilerinin hem Dogecoin hem de Shiba Inu ile ödeme yapmasına müsaade vermişti. Visa tarafından gerçekleştirilen yakın tarihli bir anket, kripto para kullanımının 2022’de çarpıcı formda yaygınlaşacağını gösteriyor.

BitPay, 2021 yılında kripto para piyasasının büyümesinden yararlanarak süreç hacminde %60’a yakın bir artış gördü. Yeniden de, bir ayda gerçekleştirilen yaklaşık 79.000 süreçle bile, Atlanta merkezli şirket, kripto oyuncularının bozmaya çalıştığı Visa üzere ana akım devlere kıyasla sönük kalıyor. Kripto dalgasını sürdüren yatırımcılar, BitPay’in toplam süreç hacminin yaklaşık üçte birini oluşturan lüks mallarla birlikte 2021’de toplu olarak kripto para ünitelerine başvurmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.