Kripto Haber

Binance CEO’su CZ, ‘Büyük’ ​​SMS Kimlik Avı Dolandırıcılığına Karşı Uyardı

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Cuma günü erken saatlerde, Binance kullanıcılarının kimlik bilgilerini toplayan bir web sitesine yönlendiren para çekme işlemlerini iptal etmek için bir bağlantı içeren “SMS yoluyla büyük bir kimlik avı dolandırıcılığı” konusunda uyardı.

  • “SMS’den gelen bağlantılara ASLA tıklamayın! Zhao, her zaman bir yer imi aracılığıyla http://Binance.com’a gidin veya yazın.
  • Bir Binance sözcüsü, Zhao’nun insanları SMS kimlik avı dolandırıcılıkları hakkında genel olarak uyardığını ve Binance kullanıcılarını hedef alan bir dolandırıcılıktan söz ettiğini, ancak Binance’e karşı yalnızca belirli bir dolandırıcılık olduğunu söylemediğini söyledi.
  • Kaç Binance müşterisinin dolandırıcılıkla hedef alındığı, kaçının kurbanı olduğu veya fonlarına yönelik ne tür bir tehdit olduğu belli değildi.
  • Bu ve diğer yollarla dolandırılan müşteriler, büyük borsalarda bile kripto endüstrisinin ortak bir özelliği olmaya devam ediyor. Son zamanlarda, 17 Ocak’ta bir hack yoluyla Crypto.com kullanıcılarından yaklaşık 34 milyon dolar çalındı.

Daha fazlasını okuyun: NFT Dolandırıcılıkları: Düşen Kurbanlardan Nasıl Kaçının

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.