Kripto Haber

Binance CEO’su Zhao, Kripto Holdingler Hariç 96 Milyar Dolar Değerinde: Rapor

Changpeng “CZ” Zhao, Bloomberg’e göre teknoloji milyarderleri Mark Zuckerberg, Larry Page ve Sergey Brin’e rakip olan bir rakam olan tahmini 96 milyar dolar değerinde.

  • CZ’nin net serveti ilk kez Bloomberg Milyarderler Endeksi tarafından tahmin ediliyor ve bunun Asya’nın en zengin kişisi, Hintli holding Reliance Industries’in başkanı Mukesh Ambani’yi aştığı sonucuna varıyor.
  • 96 milyar dolarlık rakam, Zhao’nun kişisel kripto varlıklarını hesaba katmıyor, yani önemli bir eksik tahmin olabilir.
  • Bloomberg, CZ’nin servetinin Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ve Google kurucuları Larry Page ve Sergey Brin’in servetiyle rekabet edebileceğini söyledi.
  • Bloomberg endeksine göre 44 yaşındaki kripto para akranları arasında en yakın rakipleri FTX kurucusu Sam Bankman-Fried (15,4 milyar dolar) ve Coinbase CEO’su Brian Armstrong (8,9 milyar dolar).
  • CoinGecko’ya göre Binance, 6 Ocak itibariyle 106 milyar dolarlık 24 saatlik işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası. Bloomberg’e göre, geçen yıl en az 20 milyar dolar gelir elde etti.
  • Bloomberg, Zhao’nun Binance’in %90’ına sahip olduğunu varsaydı ve borsanın spot ve türev işlem hacimlerinden ve reklamı yapılan ücretlerden elde edeceği geliri tahmin etti. İş tabanlı halka açık iş arkadaşlarına değer verdi. Zhao, Bloomberg’e yorum yapmayı reddetti ve Binance, tahminlerin doğruluğuna itiraz etti.

Devamını oku: Binance CEO’su CZ, Servetinin Büyük Bir Kısmını Vermeyi Planladığını Söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.