Bitcoin

Binance CEO’sundan Kritik İkaz: Buna Girmeyin!

Kripto para ve bankacılık bölümündeki dolandırıcılıklara karşı bir ihtar da Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan geldi. CZ, kullanıcıları avlamak için kullanılan düzmece SMS’leri ve oltama hücumlarının ciddiyetini vurgulamak için Twitter’a baş vurdu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Binance CEO’su uydurma linkler konusunda uyardı

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin CEO Changpeng Zhao, borsa kullanıcılarının telefonlarına ve e-posta adreslerine çok sayıda uydurma link ve SMS atıldığını belirtti. CZ, gün içindeki paylaşımında kullanıcı uyarmak için şunları söyledi:

Para çekme süreçlerini iptal etmek için bir ilişki içeren SMS yoluyla büyük bir Kimlik Avı dolandırıcılığı var. Aşağıdaki ekran manzarasında olduğu üzere kimlik bilgilerinizi toplamak için bir kimlik avı web sitesine yönlendirir. SMS’ten gelen temaslara ASLA tıklamayın! Her vakit bir yer imi aracılığıyla http://Binance.com’a gidin. İnançta kalın.

Cuma günü kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’in kullanıcılarını amaç alan bir kimlik avı dolandırıcılığı teşebbüsü konusunda ikazlarda bulundu. Dolandırıcılar bu oltalama atağında, kullanıcıların cep telefonuna bilinmeyen bir IP’den para çekme talebinde bulunulduğunu ve bunu iptal etmek için SMS’teki linke tıklamalarını bildiren bir ileti yolluyor. Üstteki ekran imajında de görülebileceği üzere, kelam konusu linke tıklayan Binance kullanıcıları, bir sonraki etapta kimlik bilgilerinin ele geçirileceği bir siteye yönlendiriliyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı Twitter paylaşımında, kullanıcılarının SMS’ler aracılığıyla gelen kontaklara asla tıklamamaları gerektiği konusunda ikazda bulundu.

Changpeng Zhao uyarıyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao ayrıyeten, kullanıcıların web sitesini her vakit bir yer imi aracılığıyla ziyaret etmelerini yahut sitenin URL’sini kendileri yazmalarını tavsiye etti. Öte yandan Zhao, kullanıcılarının hiçbir vakit şaibeli temaslara tıklamaması gerektiği konusunda da ihtarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.