Bitcoin

Binance Duyuru Yaptı: Kripto Paralar İçin Hack Kalkanı!

Başkan kripto para borsası Binance, kullanıcıların çıkarlarını muhafazaya yönelik “Kullanıcılar için İnançlı Varlık Fonunun (SAFU)” bir milyar dolara ulaştığını duyurdu. Gün içinde yaptığı açıklamalarda Changpeng Zhao (CZ), “güven” ögesi için sigorta fonu cüzdan adreslerini yayınladıklarını da paylaştı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Kullanıcılar için 1 milyar dolar Binance güvenlik fonu

Kullanıcılar için İnançlı Varlık Fonu (SAFU), Binance tarafından Temmuz 2018’de kullanıcıların çıkarlarını korumak için kurulmuş bir acil durum sigorta fonu. Fon kurulduğunda Binance, kullanıcıların çıkarlarını korumak için alım satım fiyatlarının bir yüzdesini taahhüt etti. Binance Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, hususla ilgili şunları paylaştı:

Binance’de her vakit ‘fonlar güvende’ dedik ve bugün Binance İnançlı Varlık Fonu boyutu, kullanıcıları bu tıp muhtemel meselelere karşı muhafazanın yanı sıra tesirli bir muhafaza vazifesi görüyor. Son teknoloji güvenliğimiz sayesinde, kullanıcılarımızın çıkarlarının güzel korunduğundan eminiz.

Kullanıcılar için İnançlı Varlık Fonu 2018’de birinci kurulduğunda, Binance mümkün güvenlik ihlallerine karşı sigorta sağlamak için tüm alım satım fiyatlarının %10’unu tahsis etmeye başladı. İleriye dönük olarak Binance, fon büyüklüğünün kullanıcıların çıkarlarını korumak için kâfi kalmasını sağlamak için SAFU’nun büyüklüğünü izlemeye devam edecek. İnançlı Varlık Fonu’nun bedeli 29 Ocak 2022’deki açılış fiyatına nazaran 1 milyar dolar olarak belirlendi. Fonun pahası piyasaya nazaran dalgalanacak. Fon iki cüzdan adresinde görüntülenebilir ve BNB, BUSD ve BTC’den oluşuyor. Şeffaflığın “güven” oluşturmanın değerli bir ögesi olduğunu belirten CZ, şunları da ekledi:

Şeffaflık, itimat inşa etmenin kıymetli bir ögesidir, bu yüzden sigorta fonu cüzdan adresimizi yayınlıyoruz. Tüm ekosisteme yarar sağlayacak ve hükümetlere, düzenleyicilere ve kıymetli şahıslara gösterecek olanın birebirini yapmak için tüm merkezi borsalara davette bulunuyoruz. Paydaşlar, kripto ekosisteminde itimadı, bütünlüğü ve şeffaflığı müdafaaya yönelik toplu taahhüdümüzdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.