Alt Coin

Binance Ekledi: Wrapped XRP Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Dev Bitcoin borsası Binance, değerli bir altcoin duyurusunda bulundu. Binance platformunda wXRP entegrasyonunu tamamladı. Kullanıcılar artık borsa aracılığıyla Wrapped XRP yatırımı yapabilir ve alım satımına başlayabilir. Pekala Wrapped XRP nedir? Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Binance, kıymetli bir altcoin duyurusunda bulundu!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, blogunda Wrapped XRP (wXRP) entegrasyonunun tamamlandığını ve bu varlık için mevduatların açıldığını duyurdu. wXRP, Ethereum’un ERC20 standardını temel alır. 

Blog gönderisine nazaran, bu kripto para ünitesi için para çekme süreçleri daha sonra eklenecek. Binance, Wrapped XRP mevduatlarının XRP olarak kredilendirileceği ve kullanıcıların çabucak alım satıma başlayabilecekleri konusunda açıklamada bulunuyor. Borsa takımı, 0x39fBBABf11738317a448031930706cd3e612e1B9 olan wXRP mukavele adresini sağladı.

Wrapped XRP nedir ve ne için kullanılır?

wXRP, 1:1 oranında XRP ile desteklenen bir tokendir ve XRPL’ye alternatif olarak alınıp satılabilir yahut Blockchain’lere gönderilebilir. WXRP ile değiştirilebilen XRP rezervi, yepyeni paraları “sararak”, Ethereum cüzdanları ve DeFi dahil dApp’ler üzere yeni Blockchain ağlarında kullanılmalarına müsaade veren Wrapped DLT projesi tarafından tutulur. wXRP, Sushiswap ve Unicorn dahil olmak üzere birden fazla yerdeki likidite havuzlarında stake yapmak için de kullanılabilir. Böylece wXRP, XRP için daha fazla yeni kullanım durumu sağlar.

wXRP’nin Binance rezervleri, Hex Trust sorumlusu tarafından yönetilir. wXRP kodu, bilhassa Wrapped projesi aracılığıyla yapılan sarılmış XRP manasına gelir. Bununla birlikte, Ripple’a bağlı kripto parayı öteki platformlar aracılığıyla da sarabilirsiniz. Her Wrapped token açılabilir ve özgün token ile değiştirilebilir. Wrapped XRP, geçen yılın Aralık ayından bu yana ERC-20’de piyasaya sürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.