Kripto Bilgi

Binance, İlk Otomatik Yakmada 1, 6 Milyon BNB Tokenını Yok Etti

Kripto para borsası Binance, geçtiğimiz çeyrekte ilk binance token (BNB) otomatik yakma programını uygulayarak 750 milyon dolar değerinde 1,6 milyondan fazla BNB tokenini dolaşımdan kaldırdı.

Yeni program kapsamında yakılacak token sayısı, Binance Akıllı Zincirinde üretilen toplam blok sayısına, akıllı sözleşmelere güç sağlayan ve Binance Zinciri’ne paralel çalışan programlanabilir bir blok zincirine ve BNB’lere dayalı bir formül kullanılarak ulaşılıyor. Çeyrek boyunca ortalama dolar cinsinden fiyat.

Binance merkezi borsasından elde edilen gelire dayanan önceki token yakma metodolojisinden uzaklaşmanın, süreci BNB topluluğu için daha objektif ve net hale getirmesi bekleniyor.

“BNB otomatik yakmanın uygulanması, BNB’nin yolculuğunda doğal bir sonraki adımdır ve daha fazla özerklik, şeffaflık ve öngörülebilirlik sağlayarak BNB topluluğunun büyümesine yardımcı olacaktır”, kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Binance, Binance blogunda yayınlanan resmi bir duyuruda söyledi.

Binance, dolaşımdaki arzın %50’sine tekabül eden 100 milyon BNB jetonunu üç ayda bir yakma yoluyla imha etmeyi taahhüt ediyor. Veri kaynağına göre Coin Tools, programa 2017’nin sonlarında başlamış olan borsa, bugüne kadar üç ayda bir yakma yoluyla yaklaşık 35 milyon jetonu imha etti.

Belirteç yakmaların sözde deflasyonist olduğu ve genellikle kripto para birimine bir değer deposu çekiciliği getirmesi gerektiğidir. Geleneksel finansta deflasyon, tutarlı bir fiyat düşüşü anlamına gelir. Kriptoda, bir deflasyon belirteci, dolaşımdaki arzı zamanla azalacak ve böylece onu enflasyona dayanıklı veya değer deposu yapan bir tokendir.

“BNB deflasyonist,” Zhao Salı günü erken saatlerde BNB yakma haberleriyle birlikte tweet attı.

Bununla birlikte, Pazartesi günü açıklanan ilk otomatik olay olan 18. yanık, kripto para biriminin altına bir teklif koyamadı. Basın zamanında, BNB Pazartesi günü %4’ün üzerinde düştükten sonra gün içinde 474 $ civarında yatay işlem görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.