Kripto Haber

Binance, Rusya ve Ukrayna için Eski Devlet Yetkililerini Dinliyor

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, büyük küresel kripto para borsası Binance’in bu ülkelerdeki işlerini geliştirmelerine yardımcı olmaları için Rusya ve Ukrayna’dan eski hükümet yetkililerini işe aldığını duyurdu.

Yakın zamana kadar Rusya Merkez Bankası Raporların Toplanması ve İşlenmesi Departmanı başkanı Olga Goncharova, Binance’e ülkedeki ilk hükümet ilişkileri direktörü olarak katıldı. 2014’ten beri Rusya Merkez Bankası’ndaki departmanını yönetiyordu.

Basın açıklamasına göre, Binance’de Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki federal hükümet organları ile ilişkiler kuracak ve şirketin bölgedeki ticaret birlikleriyle olan etkileşimlerini denetleyecek.

Ukrayna’da Binance, hükümetin Altyapı Projeleri Ajansı’nı Haziran 2021’e kadar yöneten Kyrylo Khomiakov’u direktör olarak işe alıyor. LinkedIn profiline göre daha önce Intesa Sanpaolo, BNP Paribas ve Mellon Ukraine gibi bankalarda ve ayrıca ABD fintech şirketi Fiserv’de çalıştı.

Geçen yıl Temmuz ayında Ukrayna, merkez bankası olan Ukrayna Ulusal Bankası’nın bir merkez bankası dijital para birimi veya CBDC ihraç etmesine izin veren bir yasa çıkardı. Ülkenin parlamentosu kısa süre önce Ukrayna’daki kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri ve işletmeleri düzenleyen bir yasa tasarısını onayladı, ancak Başkan Volodymyr Zelensky değişiklik talep ederek yasayı imzalamayı reddetti.

Binance, Rusya’daki Goncharova’nın yanı sıra bir kripto para girişimcisi ve danışmanı olan Vladimir Smerkis’i yönetmen olarak işe aldı. Smerkis, kripto girişimi Tokenbox’ı kurdu ve daha önce Rusya’nın internet hizmetleri devi Mail’de başkan yardımcısıydı. ru Grubu. Ayrıca Telegram’ın 2018 başarısız token satışındaki daha küçük yatırımcılardan biriydi.

Smerkis, daha önce Binance’in Doğu Avrupa direktörü olan Gleb Kostarev’in üstlendiği rolü üstleniyor. Kostarev, CoinDesk’e Rusya ve Doğu Avrupa’daki yerel ekibin geçtiğimiz yıllarda büyüdüğünü söyledi, bu yüzden onu denetlemek için Binance şimdi yerel liderliğini güçlendiriyor. 2020 yazında Binance, Rusya ve BDT’deki iş geliştirme müdürü olarak eskiden Bitfury ile birlikte olan Evgeniy Pavlov’u işe aldı.

Smerkis, CoinDesk’e daha önce kurduğu ve danışmanlık yaptığı şirketlerin Binance’in hackathon’larına ve yarışmalarına aktif olarak katıldığını söyledi. Şimdi, “Binance’in Rusya’daki varlığını güçlendirmek ve ülkede blok zincirinin meşrulaştırılmasına ve kitlesel olarak benimsenmesine yardımcı olmak” ve ayrıca yerel geliştiricileri Binance’in kendi blok zinciri, Binance Akıllı Zinciri ve diğer girişimlere çekmek için çalışacak.

Smerkis, şirketin ülkenin kriptoya karşı duruşunu netleştirmek için Rus düzenleyicilerle konuştuğunu da sözlerine ekledi. Rusya, Temmuz 2020’de kripto para birimlerini bir tür vergiye tabi mülk olarak tanıdı, ancak kriptoya ilişkin resmi düzenleme henüz kabul edilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.