Bitcoin

Binance’e Onmilyonlarca Dolarlık Bitcoin Yığdılar! Neler Olabilir?

21.257.338 dolarlık Bitcoin tutan anonim bir kripto para cüzdanı, fonlarını Binance’e aktardı. Bu transfere bağlı Bitcoin cüzdan adresi şu formda tanımlanmıştır: bc1q4ry6jdgkv99kgc30vr2qwkv2drmj7f5yayphmttxzfjahztzdyqs7qqcna. Pekala, bu süreç neye işaret ediyor? Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bitcoin balinasından Binance süreci

Bir kripto para cüzdanı, elindeki yüklü ölçüde bulunan Bitcoin’leri tanınan kripto para borsası Binance’e yolladı. Uzmanlara nazaran, cüzdanlardan borsalara kripto para transferleri çoklukla düşüş sinyalidir. Birden fazla yüksek net kıymete sahip kripto para traderı, yani balinalar, fonlarını bir donanım cüzdanında meblağ. Bunun ardındaki sebep ise, donanım cüzdanlarının kripto para borsalarından daha düzgün güvenlik sunmasıdır. Kimi borsaların çeşitli hack taarruzlarıyla karşılaştığı, bilinen bir gerçektir. Donanım cüzdanları, yatırımcıların özel anahtarlarını çevrim dışı olarak saklar ve kripto para ünitelerini çevrim içi akınlara karşı korur.

Uzmanlara nazaran balinalar bir borsaya Bitcoin aktardığında, bu çoklukla likidite aradıkları manasına gelir. Bir borsada büyük ölçüde kripto para tutmanın güvenlik riskleri, bu varlıkları bir donanım cüzdanında tutmaktan daha yüksek olduğundan, yatırımcının kriptolarını Binance üzerinde tutmayı planlaması pek muhtemel değildir. Uzmanlara nazaran, bu Bitcoin balinasının ya Bitcoin satmayı ya da öbür altcoin’ler için takas etmeyi planlıyor olması mümkündür.

787 milyar dolarlık piyasa bedeli ile en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin’in fiyatı, yazım sırasında 41.566 dolarda. BTC, 2022’nin başından bu yana pek yeterli bir performans sergilemiyor ve 10 Kasım 2021’de gördüğü 69.044 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin neredeyse yüzde 40 kadar gerisinde süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.