Bitcoin

Bir Balina, Onmilyonluk Bitcoin’leri Coinbase Yığdı! Neler Olabilir?

Bitcoin, 20 Ocak’ta vites yükseltti ve son altı günün hacim rekorunu kırıyor. Başkan kripto para ünitesi, yaklaşık 48 saatin akabinde bir sefer daha 43.000 doların üzerine ulaştı. Misal hareketler, altcoin piyasasının çoğunluğunda gözlemleniyor. Balina dedektifleri tarafından raporlanan son süreçlerde, mümkün bir satış için 20 milyon dolarlık Bitcoin’in Coinbase borsasına transfer edildiği bildirildi. Uzmanlar birkaç senaryoyu ortaya koyuyor.

Onmilyonluk Bitcoin Coinbase’te aktarıldı

20,5 milyon dolar kıymetinde Bitcoin tutan anonim bir balina, cüzdanının büyük kısmını Coinbase borsasına transfer etti. Süreçler “38r1YP8hPME9hX4pG58QWoHLya6GsmPpNh” isimli adresten gerçekleşti. Cüzdanlardan borsalara kripto transferleri ekseriyetle düşüş sinyali olarak yorumlanır. Birden fazla yüksek sermayeli trader, fonlarını donanım cüzdanında meblağ, zira soğuk cüzdanlar kripto para borsalarından daha âlâ güvenlik sunar. Donanım cüzdanları, yatırımcıların özel anahtarlarını çevrimdışı olarak saklar ve kripto paraları çevrimiçi taarruzlara karşı korur. Uzmanlara nazaran balina iki nedenden bu transferleri gerçekleştiriyor.

Transfer ne manaya geliyor?

Balinalar bir borsaya Bitcoin aktardığında, bu ekseriyetle likidite aradıkları manasına gelir. Bir borsada büyük ölçüde kripto para tutmanın güvenlik riskleri, donanım cüzdanında tutmaktan daha yüksek olduğundan, yatırımcının kripto paralarını Coinbase’de tutmayı planlaması pek mümkün değil. Bitcoin balinasının ya Bitcoin satmayı ya da öbür altcoinlerle takas etmeyi planladığı düşünülüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, bugün, en büyük 4.Ethereum balinası yüklü ölçülerde LINK, MATIC ve FTT satın aldı. Balina dedektifi WhaleStats’a nazaran devasa cüzdanlar piyasa düzeltmelerinden kaçınmak için konumlarını Ethereum’a taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.