Bitcoin

Bir Bitcoin Borsası, Bu Altcoin’i Boşaltmakla Suçlanıyor!

Geçtiğimiz birkaç gün içinde kripto topluluğu, Bitcoin borsası MEXC’in büyük ölçüde Elemon Token (ELMON) sattığı ve ELMON fiyatının düşmesine neden olduğu haberlerini konuşuyor. Bu savların üzerine MEXC, bir düzeltme bildirisi yayımladı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin borsası MEXC, ELMON’da manipülasyon mu yaptı?

Son günlerde birçok Facebook hesabı, MEXC borsasının kullanıcıların inancından yararlanarak 1 milyon Elemon Token (ELMON) boşaltarak, fiyatın 1 dolardan 0,45 dolara kadar düşmesine neden olduğunu tez ediyor.

Keskin düşüş, yalnızca birkaç gün içinde toplam 1 milyon ELMON satan bir adresten geldi. Uzmanlara nazaran, bu düşüş projeden kaynaklanmadı, zira birçok kişi bunun yeterli bir platform olduğunu düşünüyor. Birtakım bireyler projeyle bağlantıya geçerek bu cüzdan adresini sordu. Geliştirme grubu, Elemon projesinin bu adresin sahibi olmadığına inanıyor.

Açıkça isimlendirilmemiş olsa da, bu cüzdanın sahibinin, 25 milyon USD’den fazla pahaya sahip 200’e yakın varlık çeşidinden oluşan bir portföyü olan bu cüzdanın sahibi olduğuna dair birçok kuşku ortaya çıktı. Daha fazla araştırmadan sonra, birçok kişi bu adresin listelenen bir borsa Elemon’a ilişkin olduğuna ve borsa bu adresin kullanıcılarına ilişkin olduğunu onayladığı için ismin MEXC’den oburu olmadığına inanıyor. Oradan şu sonuca varıyorlar:

Kullanıcılar trade etmek için ELMON yatırıyor ve borsa projeyi sabote etmek için token’leri boşaltıyor.

Pek çok kişi MEXC’nin BombCrypto (BCOIN), Faraland (FARA), Thetan (THG), Bholdus (BHO) üzere birçok öteki altcoin projesiyle de bunu yaptığına inanıyor. Bu bilgilerle karşı karşıya kalan MEXC, aşağıdaki halde açıklama yaptı:

Birtakım toplulukların MEXC hakkında makûs niyetli ve aldatıcı açıklamalar yaptığını tespit ettik. On-chain bilgi araştırması ve doğrulamasına nazaran, ELMON token fiyatındaki düşüş, holder’ların depozitosu ve satışından kaynaklanıyor. Holder’ların büyük bedelli varlıkları var ve kimi büyük kullanıcılar satmak için harici platformlara para çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.